Trať v Soči lámala kosti. Je extrémní, tvrdí kouč Pančochové

FOTO Podívejte se na "extrémní" trať snowboardistů v Soči
Pořádně nebezpečná je podle trenéra české snowboardistky Šárky Pančochové Martina Černíka trať pro olympijský závod ve slopestyle. "Trať je mega extrémní, skoky jsou veliký a je to hodně tvrdý," řekl v pondělí ČTK.
Už ve čtvrtek se přitom jede na této trati olympijská kvalifikace, do které právě Šárka zasáhne. "Skoky jsou na hranici možností, zvláště holek. Některé týmy si stěžovaly a pro další trénink skoky sníží, aby se dalo líp trefovat do dopadu. Poměr odraz dopad udělají vyváženější a mohlo by to líp fungovat," řekl Černík.
"Kdyby to tak nechali a zmrzlo to, tak by každý jezdil opatrnější jízdy," řekl účastník her v Turíně 2006, Černík.
..Jeho slova o tom, že trať je nebezpečná, se přitom potvrdila ještě během pondělí. Nor Torstein Horgma se zranil hned při prvním tréninku v Krasné Poljaně. Nezvládl trik na prvním zábradlí a při pádu si podle norského tisku zlomil klíční kost.
Foto: Reuters
ČTK ČTK
3. 2. 2014 15:46
Šárka Pančochová se seznamovala s náročnou tratí pro slopestyle, v kterém absolvuje již ve čtvrtek kvalifikaci

Soči - První ze tří českých medailových nadějí ve snowboardingu dnes poprvé testovala olympijskou trať. Šárka Pančochová se seznamovala s náročnou tratí pro slopestyle, v kterém absolvuje již ve čtvrtek kvalifikaci.

"Šárka má za sebou první trénink a musím říct, že to byl ostřejší trénink. Trať je mega extrémní, skoky jsou veliký a je to hodně tvrdý," řekl ČTK v telefonickém rozhovoru Martin Černík, trenér Pančochové. "Dneska nemělo cenu to v první jízdě hned nějak hrotit. Jedna chyba by znamenala konec olympiády," doplnil.

Horgma si na překážce zlomil kost

Problém měl v tréninku americký favorit her Shaun White, Nor Torstein Horgma si dokonce zlomil po pádu na zábradlí klíční kost a na olympiádě skončil. Na posledním velkém skoku spadla i mistryně světa Spencer O'Brienová z Kanady.

V Krasné Poljaně postavili organizátoři v Extrem Parku pro snowboardisty velké skoky. "Jsou na hranici možností, zvláště holek. Některé týmy si stěžovaly a pro další trénink skoky sníží, aby se dalo líp trefovat do dopadu. Poměr odraz dopad udělají vyváženější a mohlo by to líp fungovat," řekl Černík. "Kdyby to tak nechali a zmrzlo to, tak by každý jezdil opatrnější jízdy," řekl účastník her v Turíně 2006.

Pančochová, v této sezoně vítězka jednoho závodu Světového poháru ve slopestylu, proto jezdila první den v klidu. "Najížděla si rychlosti na překážky a teprve v dalších dnech začne pracovat na tricích a postoupí dál. Ještě máme před kvalifikací dva tréninky, postupně se tím prokouše a každý den se zlepší," řekl trenér.

Po tréninku prašan

Černík si dosavadní pobyt na olympijských hrách, kam s Pančochovou přiletěli ve čtvrtek, pochvaluje. "Zázemí je dobrý, jídlo taky, zabezpečení výborné a je tady krásný terén. Po tréninku si můžeme dát prašánek. Je to krásný resort," řekl.

Další dvě české elitní snowboardistky do Soči teprve přiletí. Snowboardcrossařka Eva Samková odletí ve čtvrtek a Ester Ledecká pro alpské disciplíny 15. února.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 minutami

Německá CDU zahájila sjezd, zvolí na něm nového předsedu

Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové zahájila druhý a zároveň závěrečný den volebního sjezdu, na kterém vybere nového předsedu, který se bude moci ucházet o kancléřskou kandidaturu. Delegáti, kteří se kvůli pandemii nemoci covid-19 sešli on-line, vybírají z trojice uchazečů. Dosluhující šéfka CDU Annegret Krampová-Karrenbauerová o funkci neusiluje a svůj post dala loni v únoru k dispozici.

Za favorita průzkumy mezi straníky označují někdejšího šéfa poslanců vládní konzervativní unie CDU/CSU Friedricha Merze, příslušníka konzervativního křídla, za kterým následují s mírným odstupem liberální ministerský předseda Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a šéf zahraničního výboru Spolkového sněmu Norbert Röttgen. Kdo z nich ale opravdu usedne do předsednického křesla, rozhodne 1001 delegátů.

Kandidáti na stranického předsedu se nejprve straníkům představí a poté budou odpovídat na případné dotazy, okolo 11:00 bude následovat volba. Pokud žádný z trojice nezíská více než 50 procent hlasů, bude se konat druhé kolo. Výsledek by mohl být znám ještě před polednem.

Ačkoli jméno nového předsedy bude jasné již dnes, oficiálně bude potvrzeno až v pátek 22. ledna. Delegáti totiž z právních důvodů musí svou elektronickou volbu potvrdit korespondenčně.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Americký ministr zdravotnictví rezignoval kvůli útoku Trumpovců na Kapitol

Rezignaci podal v pátek ministr zdravotnictví Spojených států Alex Azar. Svůj krok zdůvodnil násilným útokem stoupenců amerického prezidenta Donalda Trumpa na americký Kongres z minulého týdne. Informovala o tom televize CNN. Azar podle ní zůstane ve funkci do 20. ledna, tedy do inaugurace nového prezidenta Joea Bidena.

Sídlo amerického Kongresu minulý týden během schůze k volebním výsledkům napadl dav Trumpových stoupenců, přičemž výtržnostem výrazně přispěl sám prezident. Šéf Bílého domu soustavně šířil nepravdivé a nepodložené informace o průběhu a výsledku voleb, na mítincích i na sociálních sítích burcoval své voliče a jen těsně před vypuknutím nepokojů své příznivce vyzval k pochodu na Kapitol. V důsledku nastalého chaosu zemřelo pět lidí.

V reakci na středeční události na Kapitolu již oznámili odchod z Trumpova vládního týmu ministryně školství Betsy DeVosová, ministryně dopravy Elaine Chaová nebo ministr vnitřní bezpečnosti Chad Wolf. Rezignaci podali například i náměstek bezpečnostního poradce Bílého domu Matt Pottinger či bývalý personální šéf Bílého domu Mick Mulvaney, který nyní působil jako zvláštní zmocněnec USA v Severním Irsku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy