Trať byla rodeo, ale už se na lyžích cítím líp, přiznala bronzová Ledecká

ČTK ČTK
22. 1. 2022 18:57
Lyžařku Ester Ledeckou před dnešním sjezdem Světového poháru mrzelo, že kvůli zkrácení trati zaviněnému silným větrem přišla o svoji silnou pasáž. Do "sprinterského" sjezdu v Cortině d'Ampezzo ale nastoupila plná energie s dobrou strategií a dojela třetí.
Ester Ledecká
Ester Ledecká | Foto: Reuters

Česká zimní hvězda zajela jen něco přes minutu dlouhý sjezd výborně a třetím místem zaznamenala své šesté pódium v lyžařském Světovém poháru. Prohrála jen o 26 setin s vítěznou Italkou Sofií Goggiaovou a o šest s Rakušankou Ramonou Siebenhoferovou.

"Cítím se na lyžích líp, ale pořád je na čem pracovat," řekla Ledecká v nahrávce pro média. "Sofia jezdí skvěle a zase si zasloužila vyhrát. Já mám spoustu rezerv, na kterých bude potřeba zapracovat a uvidíme, jak to půjde," řekla na otázku, zda může suverénní Italku porazit.

Silný vítr donutil pořadatele snížit start oproti tréninkům o 200 výškových metrů. Sjezdařky přišly o ikonický start a skok mezi skalami. "Mě to mrzelo, protože v trénincích jsem měla nahoře dobré mezičasy a cítila se tam líp, zatímco dole jsem zpomalovala. Nakonec mi to odstřihli, ale o to víc jsem se mohla soustředit na spodek a zlepšit chyby z tréninků," řekla Ledecká.

Před týdnem v rakouském Zauchensee se Ledecké dařilo v trénincích, ve druhém byla druhá, ale v závodu si pohoršila. V Cortině naopak skončila v testovacích jízdách dvakrát šestá a ostrý sjezd vylepšila na bronz. "Měla jsem do závodu lepší strategii a dost energie," podotkla.

Nerovná trať činila lyžařkám velké problémy. "Bylo to celkově rodeo trošku. Dole to bylo trošku hrbolaté, a jak se střídalo světlo stín, tak na boule nebylo moc vidět," popsala Ledecká, která startovala až sedmnáctá a viděla i boj Goggiaové. "Vypadala, že řeší jednu krizovou situaci za druhou, ale prostě takový to byl závod. Byl to sprint a každá malá chyba se počítala."

V neděli čeká Ledeckou a spol. superobří slalom. Po úspěchu ze sjezdu by do něj mohla jít dobře naladěná. "Chodím na start vždy s velkou chutí a nezáleží na tom, jaký mám předtím výsledek. Připravím se, jak nejlíp budu moct, abych se mohla postavit silná na start," řekla.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

MOV definitivně potvrdil, že biatlonistky dostanou bronz za štafetu v Soči 2014

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) definitivně potvrdil, že biatlonistky Eva Puskarčíková, Gabriela Soukalová, Jitka Landová a Veronika Vítková dostanou po diskvalifikaci Ruska za doping dodatečně bronz ze štafety na ZOH v Soči 2014. Češky skončily v závodě při vítězství Ukrajiny čtvrté, na druhou pozici místo Rusek se posunou původně třetí Norky.

"Dnes jsme po dlouhém očekávání obdrželi dopis od Mezinárodního olympijského výboru, který potvrzuje, že české biatlonistky jsou třetí ve štafetě na hrách v Soči," uvedl v tiskové zprávě Českého olympijského výboru jeho sportovní ředitel Martin Doktor.

MOV o diskvalifikaci ruských biatlonistek ze štafety na 4×6 km rozhodl už v listopadu roku 2017, tehdy kvůli dopingu Jany Romanovové a Olgy Viluchinové. Ty se proti diskvalifikaci a doživotnímu distanci odvolaly ke Sportovnímu arbitrážnímu soudu (CAS) v Lausanne, jenž v září roku 2020 rozhodl v jejich prospěch, neboť o jejich zapojení do státem organizovaného dopingu nebyl dostatek důkazů. S odvoláním však neuspěla další členka štafety Olga Zajcevová, a proto dnes MOV změnu pořadí závodu definitivně potvrdil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy