Tragédie v USA. Fotbalista zastřelil pět lidí, pak spáchal sebevraždu

Rudolf Černík Rudolf Černík
8. 4. 2021 21:07
Spojenými státy otřásla tragédie, jež se odehrála v Jižní Karolíně. Bývalý profesionální hráč amerického fotbalu Phillip Adams zastřelil pět lidí, pak spáchal sebevraždu.
Phillip Adams  v dresu San Francisco 49ers
Phillip Adams v dresu San Francisco 49ers | Foto: ČTK

Bývalý cornerback, který během šesti sezon v nejprestižnější zámořské soutěži NFL odehrál 78 zápasů, podle úřadu šerifa zastřelil respektovaného lékaře Roberta Lesslieho, jeho ženu, dva vnuky ve věku 9 a 5 let a jednoho ze zaměstnanců. Poté obrátil zbraň proti sobě.

K tragédii došlo ve městě Rock Hill, pátém největším městě Jižní Karolíny. Rodina lékaře Lesslieho žila nedaleko místa, kde bydlí Adamsovi rodiče, fotbalista byl jeho pacientem.

"Nikomu z nás to teď vůbec nedává smysl," uvedl šerif Kevin Tolson. Prohlásil, že důkazy, které byly nalezeny v místě střelby, vedly k tomu, že jako podezřelý byl označen právě dvaatřicetiletý Adams.

Tolson vylíčil, že muži zákona pak zamířili k domu Adamsových rodičů, evakuovali je a snažili se přimět pachatele, aby vyšel z domu. Posléze ho našli v ložnici se střelnou ránou v hlavě.

Adams prošel draftem NFL v roce 2010, kdy rovněž v soutěži debutoval v dresu San Francisco 49ers. Působil i v týmech New England Patriots, Seattle Seahawks, Oakland Raiders, Seattle Seahawks, New York Jets a Atlanta Falcons, za který v roce 2015 odehrál poslední zápas v lize.

"Byl to hodný kluk. Myslím, že ho zkazil fotbal," řekl Adamsův otec listu USA Today, jehož reportérovi se s ním po tragédii podařilo mluvit.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 57 minutami

V pražské Modřanské ulici hoří hala, chemici hasičů doporučili obyvatelům Braníka, Kamýka a Modřan nevětrat. Požár zastavil auta i tramvaje

V pražské Modřanské ulici hoří hala, chemici hasičů doporučili obyvatelům Braníka, Kamýku a Modřan nevětrat. Požár zastavil automobilovou i tramvajovou dopravu. Vyplývá to z vyjádření pražských hasičů na twitteru a webu pražského dopravního podniku. Pražská zdravotnická záchranná služba uvedla, že nemá informace o zraněných.

Hoří zděný objekt, z ohně stoupá hustý černý kouř, vyplývá z fotografií a videí zveřejněných hasiči. "Plameny nemáme zatím zcela pod kontrolou," uvedli hasiči kolem 06:30. Zasahují profesionální i dobrovolné jednotky hasičů. "Na místě máme i chemiky, vydali doporučení pro obyvatele Braníka, Kamýka a Modřan, aby nevětrali. Měříme koncentrace škodlivin v ovzduší," dodali.

Záchranáři k požáru preventivně vyslali také speciální vůz Atego. "Prozatím nemáme informace o zraněných a vyčkáváme," uvedla záchranná služba na twitteru.

Hasiči uvedli, že zásah blokuje dopravu a spolupracují s policií. Zhruba od 05:50 je v Modřanské ulici zastaven provoz tramvajových linek 2, 3, 17, 21, uvedl dopravní podnik na webu. Tramvaje ve směru z centra končí v zastávce Dvorce, v úseku Levského - Dvorce jezdí náhradní autobusová doprava.

Zdroj: ČTK
Další zprávy