Tragédie v USA. Fotbalista zastřelil pět lidí, pak spáchal sebevraždu

Rudolf Černík Rudolf Černík
8. 4. 2021 21:07
Spojenými státy otřásla tragédie, jež se odehrála v Jižní Karolíně. Bývalý profesionální hráč amerického fotbalu Phillip Adams zastřelil pět lidí, pak spáchal sebevraždu.
Phillip Adams  v dresu San Francisco 49ers
Phillip Adams v dresu San Francisco 49ers | Foto: ČTK

Bývalý cornerback, který během šesti sezon v nejprestižnější zámořské soutěži NFL odehrál 78 zápasů, podle úřadu šerifa zastřelil respektovaného lékaře Roberta Lesslieho, jeho ženu, dva vnuky ve věku 9 a 5 let a jednoho ze zaměstnanců. Poté obrátil zbraň proti sobě.

K tragédii došlo ve městě Rock Hill, pátém největším městě Jižní Karolíny. Rodina lékaře Lesslieho žila nedaleko místa, kde bydlí Adamsovi rodiče, fotbalista byl jeho pacientem.

"Nikomu z nás to teď vůbec nedává smysl," uvedl šerif Kevin Tolson. Prohlásil, že důkazy, které byly nalezeny v místě střelby, vedly k tomu, že jako podezřelý byl označen právě dvaatřicetiletý Adams.

Tolson vylíčil, že muži zákona pak zamířili k domu Adamsových rodičů, evakuovali je a snažili se přimět pachatele, aby vyšel z domu. Posléze ho našli v ložnici se střelnou ránou v hlavě.

Adams prošel draftem NFL v roce 2010, kdy rovněž v soutěži debutoval v dresu San Francisco 49ers. Působil i v týmech New England Patriots, Seattle Seahawks, Oakland Raiders, Seattle Seahawks, New York Jets a Atlanta Falcons, za který v roce 2015 odehrál poslední zápas v lize.

"Byl to hodný kluk. Myslím, že ho zkazil fotbal," řekl Adamsův otec listu USA Today, jehož reportérovi se s ním po tragédii podařilo mluvit.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Kvůli vážné dopravní nehodě je obousměrně přerušený provoz na Pražském okruhu u Modletic

Kvůli vážné dopravní nehodě je obousměrně přerušený provoz na Pražském okruhu u Modletic. U sjezdu z dálnice D1 se ve směru na Ruzyň srazilo nákladní auto s dodávkou. Před místem nehody se tvoří kolona. Vyplývá to z informací pražské policie a na dopravním webu Ředitelství silnic a dálnic.

Nehoda se stala kolem 07:15 na 77. kilometru Pražského okruhu. "Probíhá vyprošťování osoby. Doprava je zastavena v obou směrech a okruh je neprůjezdný," uvedla na Twitteru police. Její mluvčí Jan Rybanský doplnil, že orientační dechová zkouška u řidičů byla negativní.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Provoz na dálnici D1 přerušila na 169. kilometru nehoda kamionu, tvoří se dlouhé kolony

Provoz na 169. kilometru dálnice D1 je kvůli nehodě kamionu z pondělního večera stále přerušen a v obou směrech se tvoří dlouhé kolony. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic a policie. Doprava je z dálnice odkláněna mezi exity 168 a 178. I objízdná trasa je ale podle policie přetížená. Policie původně v noci na dnešek na Twitteru informovala o obnovení provozu na D1, ale zprávu pak smazala a vydala nové informace.

Bulharský kamion se převrátil v pondělí okolo 19:15 v zúženém úseku. Zcela tak zablokoval oba směry D1. Při nehodě nikdo neutrpěl vážnější zranění, řekl mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek. V kamionu byly krabice s pivem, které bylo potřeba přeložit do jiného vozu. "V průběhu noci se podařilo vyprostit havarovaný kamion. Nyní probíhá úklid vozovky. Objízdná trasa je přetížená, v ranní špičce je na ní velké riziko tvorby kolon," sdělila policie v úterý ráno na Twitteru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy