Tragédie na mistrovství Evropy. Dvacetiletá ruská házenkářka se utopila v jezeře

Sport Sport
9. 7. 2019 8:21
Dvacetiletá ruská reprezentantka Jekatěrina Koroljevová zemřela během mistrovství Evropy v plážové házené. Utopila se v jezeře Szelag Maly nedaleko polského města Stare Jablonki, kde se šampionát konal.
Foto: Twitter

"Je smutnou povinností Evropské házenkářské federace informovat o smrti Jekatěriny Koroljevové, ruské reprezentantky v plážové házené," uvedla evropská federace na své webové stránce.

Tělo dvacetileté sportovkyně bylo objeveno po půlnoci z neděle na pondělí. Policie okolnosti jejího úmrtí vyšetřuje a podle ruských médií nevyloučila ani cizí zavinění.

Polský server Sportowe Fakty však přinesl informaci, že k neštěstí došlo během závěrečné party, jež se konala po slavnostním zakončení turnaje, který právě v neděli vyvrcholil finálovými boji.

Koroljevová měla údajně skočit z mola do jezera, přestože právě to cedule u jezera zakazují. Když se znovu objevila na hladině, nejevila známky života. Její kolegové vytáhli ruskou házenkářku na břeh, ale oživit se ji nepodařilo už ani přivolaným lékařům.

"Přesnou příčinu smrti ještě neznáme," řekl policejní mluvčí Anna Karczewská s tím, že na místě až do rána pracovali vyšetřovatelé.

Koroljevová patřila k nejlepším hráčkám ruského výběru, který na mistrovství Evropy obsadil deváté místo.

Její tragédie přišla jen pár dní poté, co italští hasiči minulé úterý vylovili z jezera Como tělo čtyřiadvacetileté švýcarské fotbalové reprezentantky Florijany Ismailiové. Podle mluvčí našli záchranáři mrtvolu po několikadenním pátrání v hloubce 200 metrů.

Ismailiová si během koupání v jezeře společně s kamarádkou půjčila loď. Kapitánka Young Boys Bern z ní skočila do vody, a už nevyplavala. Druhá žena, která zůstala v lodi, zalarmovala policii a záchranáře.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Vzniká nová španělská vláda. Sánchezovi socialisté se dohodli s levicí

Španělští vládní socialisté se předběžně dohodli na koaliční vládě s druhou nejsilnější levicovou aliancí Unidas Podemos. Lídři těchto formací Pedro Sánchez a Pablo Iglesias podepsali dohodu v úterý před novináři v salonku dolní komory parlamentu. K vládnutí ale budou potřebovat ještě podporu dalších menších stran, z nichž některé už jim ji slíbily.

Nedělní parlamentní volby ve Španělsku vyhráli socialisté úřadujícího premiéra Pedra Sáncheze, kteří v dolní komoře obsadí 120 křesel. Spolu s Unidas Podemos, kterou vede Iglesias, budou mít 155 mandátů. K absolutní většině ve 350členné dolní komoře parlamentu potřebují 176 hlasů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy