Tragédie na kolejích. Nadějný tenista bojuje o život

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
30. 5. 2011 10:00
Šance, že Radim Urbánek přežije, je třicetiprocentní
Radim Urbánek
Radim Urbánek | Foto: usopen.org

Olomouc - V neděli měl na prostějovském turnaji Unicredit Czech Open bojovat o postup do 2. kola, nyní však dvacetiletý český tenista Radim Urbánek bojuje v olomoucké fakultní nemocnici o život.

Minulý pátek ho totiž nedaleko tenisových kurtů v Prostějově, kde tenisově vyrostl, přejel vlak. Urbánek utrpěl těžká poranění hlavy a lékaři ho udržují v umělém spánku. 

Podle nich je nyní šance, že Urbánek zranění přežije, třicetiprocentní.

Levoruký tenista měl přitom po boku Radka Štěpánka, Jana Hájka či hráče světové dvacítky Michaila Južného z Ruska bojovat o celkové vítězství na turnaji.

Čtěte také:
Bývalá basketbalistka Evropy zemřela během těhotenství
Plzeň truchlí. Cestou z fotbalu zahynul 21letý fanoušek
Druholigový fotbalista Nejepsa zahynul. Bylo mu 21 let

"Je to obrovská tragédie. Radim je velice oblíbený kluk, který byl součástí prostějovského tenisu. Je to velmi smutná situace a nesmírná tragédie pro jeho rodinu," řekl deníku Sport majitel prostějovského klubu Miroslav Černošek.

"Radim je velmi inteligentní a nebyl schopný se rozhodnout, jestli škola, nebo tenis, tak šel v tenise trochu dolů. Ale mysleli jsme si, že se tenisově zlepší," dodal Černošek s tím, že věřil v Urbánkův brzký posun do elitní stovky žebříčku ATP.

Celá záležitost je o to smutnější, že před pěti měsíci zemřel v Prostějově, poté co jej přejel vlak, osmnáctiletý talent českého plavání Ondřej Palatka. Ten spáchal sebevraždu poté, co si na koleje lehl.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy