Zlomená čéška a měsíční pauza. Cyklistu Gilberta po hrůzném pádu propustili z nemocnice

ČTK ČTK
28. 7. 2018 11:58
Belgický cyklista Philippe Gilbert spadl ve sjezdu při 16. etapě Tour de France. Vyšetření v nemocnici potvrdilo zlomeninu čéšky.
Mistr světa z roku 2012 se na Tour de France zranil při pádu v 16. etapě.
Mistr světa z roku 2012 se na Tour de France zranil při pádu v 16. etapě. | Foto: ČTK

Brusel - Belgický cyklista Philippe Gilbert byl propuštěn z nemocnice v Herentalsu, kde skončil po ošklivém pádu v 16. etapě Tour de France. Šestatřicetiletého jezdce stáje Quick Step-Floors čeká kvůli zlomené čéšce asi měsíční přestávka, přesto by se chtěl ještě v této sezoně k závodům vrátit.

Mistr světa z roku 2012 se zranil v úterý při sjezdu z Col de Portet d'Aspet, kde v roce 1995 tragicky zahynul olympijský šampion Ital Fabio Casartelli. Gilbert nezvládl levotočivou zatáčku a přes řidítka přeletěl zídku do strže. Zkrvavenému jezdci poté zpět na silnici pomohli řidiči doprovodných motorek a Gilbert dojel do cíle na 142. místě.

Následující den však kvůli zranění ze slavného závodu odstoupil. Zlomeninu čéšky poté potvrdilo i vyšetření v nemocnici v Belgii a Gilberta čeká asi měsíční pauza. "Psali mi fanoušci z Evropy, Japonska i Ameriky. Je to pro mě motivace, abych bojoval a vrátil se ještě před koncem sezony," uvedl Gilbert.

Poznámka: Majitel stáje Quick-Step Floors Zdeněk Bakala je současně vlastníkem společnosti Economia, která mimo jiných titulů vydává deník Aktuálně.cz i Hospodářské noviny.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 minutami

Porota shledala expolicistu Chauvina vinným ve všech třech bodech žaloby v případě vraždy a zabití Afroameričana Floyda. Verdikt přečetl soudce

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
Další zprávy