Vítěz Tour z roku 2018 Thomas si při těžkém pádu vykloubil rameno, přesto pokračuje

ČTK ČTK
28. 6. 2021 14:55
Britský cyklista Geraint Thomas měl ve 3. etapě Tour de France pád, jenž ho málem připravil o veškeré naděje na přední umístění ve 108. ročníku závodu. Vítěz "Staré dámy" z roku 2018 skončil na zemi zhruba čtyřicet kilometrů po startu v Lorientu a potřeboval několik minut na to, než se znovu posadil na kolo.
Geraint Thomas ve třetí etapě Tour de France 2021
Geraint Thomas ve třetí etapě Tour de France 2021 | Foto: Reuters

Pětatřicetiletý Thomas se za pomoci kolegů z týmu Ineos vydal zhruba s tříminutovým odstupem stíhat peloton, což se jim relativně brzy povedlo. Podle neoficiálních informací si Brit při pádu vykloubil rameno.

Na zemi skončil také Nizozemec Robert Gesink a pro jednoho z klíčových domestiků Slovince Primože Rogliče letošní Tour skončila. Společně s Thomasem upadl i Němec Tony Martin, jenž byl hlavním aktérem hromadné nehody v sobotní první etapě, kterou způsobila neopatrná divačka.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 17 minutami

Při íránském ostřelování kurdské oblasti v Iráku zemřelo nejméně sedm lidí

Sedm obětí a tři desítky zraněných si vyžádalo ostřelování kurdského regionu na severu Iráku íránskou armádou, informuje o tom agentura AFP s odvoláním na kurdskou samosprávu v Iráku. Samospráva útoky odsoudila a irácké ministerstvo zahraničí se kvůli tomu chystá předvolat si íránského velvyslance, uvedla agentura Reuters.

Ostřelování oblasti v iráckém Kurdistánu íránskými bezpilotními letouny trvá už několik dní a souvisí zřejmě s protivládními protesty, které tento měsíc vypukly v desítkách měst v Íránu kvůli smrti mladé Íránky kurdského původu po zatčení policií. Také íránská agentura Fars, kterou vlastní íránské revoluční gardy, napsala, že "cílené ostřelování separatistů" na severu Iráku souvisí s nepokoji v Íránu, které podle ní kurdské skupiny ze severu Iráku podporují.

Kurdská regionální vláda v Iráku útoky důrazně odsoudila a označila je za "narušení svrchovanosti kurdského regionu". Irák je jedinou zemí, kde mají Kurdové autonomní území s uznanou vlastní správou. Íránské útoky odsoudil dnes i britský generální konzul v Irbílu David Hunt, který to na twitteru označil za " nevyprovokované porušení irácké suverenity".

Zdroj: ČTK
Další zprávy