Tým Dimension Data vsadil na Kreuzigera, v sestavě pro Tour nečekaně chybí Cavendish

ČTK ČTK
2. 7. 2019 12:49
Britský cyklista Mark Cavendish chybí v sestavě týmu Dimension Data pro Tour de France. Vyhlášený spurtér tak nedostane šanci překonat rekordních 34 etapových prvenství Eddyho Merckxe, od nějž ho dělí čtyři vítězství. Jihoafrická stáj bude na francouzských silnicích sázet na Romana Kreuzigera, který se už čtyřikrát prosadil do nejlepší desítky konečného pořadí.
Mark Cavendish
Mark Cavendish | Foto: Reuters

Tři etapy na Tour dokázal vyhrát Edvald Boasson Hagen, dva dílčí triumfy má na kontě Stephen Cummings. Slavný závod začne v sobotu v Bruselu, Kreuziger by měl být jediným Čechem ve startovním poli.

Čtyřiatřicetiletý Cavendish nechyběl na Tour od roku 2007, před třemi lety se dostal na druhé místo v pořadí etapových vítězství za Merckxe. Od té doby ale etapu nevyhrál. Předloni u čtyřnásobného mistra světa a dráhového olympijského medailisty z Ria lékaři objevili vir Epstein-Barrové, který způsobuje únavu a záněty.

Vedle Cavendishe chybí v osmičlenné sestavě Dimension Data také Louis Meintjes, v minulosti v celkovém pořadí Tour dvakrát osmý. Letos jihoafrického jezdce pronásledovala zranění.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Wizz Air spustí od července novou linku z Prahy do albánské Tirany

Létat bude na trase dvakrát týdně.  Po ohlášení linky Českých aerolinií (ČSA) do Londýna jde o druhou zcela novou linku po koronavirové krizi na pražském letišti. Vedle toho dopravci obnovují provoz zavedených linek.

Letadla Wizz Air mezi Prahou a Tiranou budou létat vždy v pondělí a v pátek. Wizz Air bude na lince používat letadlo Airbus A320 Family v konfiguraci až pro 189 cestujících. Na trase v minulých letech létaly také Smartwings.

Provoz na pražském letišti tak bude dál ožívat po koronavirové krizi, která téměř utlumila letecký provoz. V dubnu dubnu letiště zaznamenalo bezprecedentní pokles provozu o 99,6 procenta, když odbavilo 5031 cestujících. Na konci měsíce fungovaly pouze dvě pravidelné linky, a to do Minsku a Sofie.

Další zprávy