Tým Dimension Data vsadil na Kreuzigera, v sestavě pro Tour nečekaně chybí Cavendish

ČTK ČTK
2. 7. 2019 12:49
Britský cyklista Mark Cavendish chybí v sestavě týmu Dimension Data pro Tour de France. Vyhlášený spurtér tak nedostane šanci překonat rekordních 34 etapových prvenství Eddyho Merckxe, od nějž ho dělí čtyři vítězství. Jihoafrická stáj bude na francouzských silnicích sázet na Romana Kreuzigera, který se už čtyřikrát prosadil do nejlepší desítky konečného pořadí.
Mark Cavendish
Mark Cavendish | Foto: Reuters

Tři etapy na Tour dokázal vyhrát Edvald Boasson Hagen, dva dílčí triumfy má na kontě Stephen Cummings. Slavný závod začne v sobotu v Bruselu, Kreuziger by měl být jediným Čechem ve startovním poli.

Čtyřiatřicetiletý Cavendish nechyběl na Tour od roku 2007, před třemi lety se dostal na druhé místo v pořadí etapových vítězství za Merckxe. Od té doby ale etapu nevyhrál. Předloni u čtyřnásobného mistra světa a dráhového olympijského medailisty z Ria lékaři objevili vir Epstein-Barrové, který způsobuje únavu a záněty.

Vedle Cavendishe chybí v osmičlenné sestavě Dimension Data také Louis Meintjes, v minulosti v celkovém pořadí Tour dvakrát osmý. Letos jihoafrického jezdce pronásledovala zranění.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V rybníku na Jihlavsku se v neděli večer zřejmě utopil dvaačtyřicetiletý muž

V rybníku u obce Bílý Kámen na Jihlavsku se v neděli večer zřejmě utopil muž narozený v roce 1979. Jeho tělo vytáhli z vody policejní potápěči dnes asi v 00:30. Pro potvrzení příčiny úmrtí bude nařízená pitva. ČTK to řekla mluvčí policie Dana Čírtková.

Policie se o události dozvěděla po 18:00. Dva muži se šli koupat do rybníku Lomák. "Jeden vlezl do vody a měl plavat a druhý po chvíli zjistil, že už ho na hladině nevidí, tak to oznámil policii, spustilo se pátrání," řekla Čírtková.

K rybníku přijeli hasiči, policisté i jejich potápěči. "V nočních hodinách, kolem 00:30 bylo skutečně nalezeno tělo utonulého muže - zřejmě utonulého, taky mohl mít zdravotní potíže," řekla Čírtková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy