Vakoč se podruhé představí na Tour de France

ČTK ČTK
21. 6. 2021 13:31
Cyklista Petr Vakoč se podruhé v kariéře představí na Tour de France. Český jezdec je v nominaci týmu Alpecin-Fenix na slavný závod, který začne v sobotu. Spolu s ním pojede Tour v barvách belgické stáje i nizozemská hvězda Mathieu van der Poel, kterého čeká premiéra na Grand Tour.
Český cyklista Petr Vakoč se během prvního volného dne na Tour připravuje  na dopolední dvouhodinový trénink.
Český cyklista Petr Vakoč se během prvního volného dne na Tour připravuje na dopolední dvouhodinový trénink. | Foto: Tomáš Vocelka

Vakoč jel Tour de France poprvé v roce 2016, kdy obsadil 118. místo. O rok dříve debutoval na Giru d'Italia. Nyní čeká osmadvacetiletého závodníka třetí start na třítýdenní akci. Žádný další český cyklista se na startu 108. ročníku Tour neobjeví.

Nejsledovanějším členem Vakočova týmu bude Van der Poel. Čtyřnásobný mistr světa v cyklokrosu, který sbírá úspěchy i na horských kolech, vybojoval na silnici několik cenných vítězství v jednorázových závodech. Nyní se šestadvacetiletý vnuk francouzské legendy Raymonda Poulidora pokusí prosadit i na nejslavnějším závodu světa.

Poulidor, který na Tour vyhrál sedm etap a osmkrát skončil na stupních vítězů v celkovém pořadí, se jeho premiéry nedožil. Zemřel předloni v 83 letech.

 

Právě se děje

Další zprávy