Týmovou časovku na Tour ovládla stáj Jumbo-Visma. Teunissen zůstává ve žlutém

7. 7. 2019 17:19
Týmovou časovku na 27,6 km v Bruselu vyhrála na cyklistické Tour de France stáj Jumbo-Visma. Její člen Mike Teunissen z Nizozemska si tak po vítězství v sobotní úvodní etapě připsal druhý triumf a pojistil si žlutý trikot lídra.
Mike Teunissen ze stáje Jumbo-Visma uhájil v týmové časovce žlutý trikot.
Mike Teunissen ze stáje Jumbo-Visma uhájil v týmové časovce žlutý trikot. | Foto: Reuters

Tým Jumbo-Visma dojel do cíle pod slavným Atomiem o 20 sekund rychleji než stáj Ineos s obhájcem loňského vítězství Geraintem Thomasem. Třetí skončila o další sekundu zpět sestava Deceuninck-Quick Step. Stáj Dimension Data s jediným českým účastníkem 106. Tour Romanem Kreuzigerem byla čtrnáctá se ztrátou 55 sekund.

Díky sobotnímu nečekanému triumfu Teunissena a dnešnímu vítězství se Jumbo-Visma stal prvním týmem od roku 1987, jenž ovládl úvodní dvě etapy Tour.

"Doslova jsme po trati letěli, bylo to neuvěřitelné," pochvaloval si Teunissen práci týmu, v němž je například čtyřnásobný mistr světa v časovce Tony Martin z Německa. "Nemůžu říct, že bych si začínal zvykat na vyhrávání etap na Tour de France, ale jsou to dvě vítězství ze dvou, což je skvělé," dodal.

Teunissen má v čele průběžného pořadí náskok 10 sekund před čtyřmi svými stájovými kolegy. Thomas a další favorit z Ineosu Egan Bernal z Kolumbie ztrácejí na sedmém a osmém místě 30 sekund. Kreuzigerovi patří 75. místo.

"Dnes jsem se cítil opravdu dobře. Měli jsme rychlost a dokázali jsme ji udržet. Možná jsme mohli pár zatáček projet lépe, ale celkově to byla minimální ztráta," pochvaloval si Thomas, jenž měl v sobotu pád.

Pondělní třetí etapa ještě začne v belgickém Binche a poté zavede peloton do Francie, kde po 215 kilometrech skončí v Épernay proslaveném šampaňským vínem.

Cyklistický závod Tour de France - 2. etapa (týmová časovka na 27,6 km):

1. Jumbo-Visma 28:57, 2. Ineos -21, 3. Deceuninck-Quick-Step -22, 4. Sunweb -26, 5. Kaťuša-Alpecin -27, 6. EF Education First -28, 7. CCC, 8. Groupama-FDJ oba -32, 9. Bahrajn-Merida -37, 10. Astana -41.

Průběžné pořadí:

1. Teunissen (Niz./Jumbo-Visma) 4:51:34, 2. Van Aert (Belg./Jumbo-Visma), 3. Kruijswijk (Niz./Jumbo-Visma), 4. Martin (Něm./Jumbo-Visma), 5. Bennett (N. Zél./Jumbo-Visma) všichni -10, 6. Moscon (It./Ineos), 7. Bernal (Kol./Ineos), 8. Thomas (Brit./Ineos), 9. Van Baarle (Niz./Ineos) všichni -30, 10. Viviani (It./Deceuninck-Quick Step) -31, …75. Kreuziger (ČR/Dimension Data) -1:04.