Legendární serpentiny na Alpe d'Huez nebo pekelné kostky. Tady se bude rozhodovat letošní Tour

Štěpán Straka
3. 7. 2018 6:36
105. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu slibuje atraktivní podívanou. Do programu Tour de France se vrátilo 21 zatáček na Alpe d'Huez, mýtický Tourmalet a pasáže kočičích hlav z klasiky Paříž - Roubaix. Projděte si deset etap, které mohou rozhodnout.
3. etapa Tour de France 2018
3. etapa Tour de France 2018 | Foto: letour.fr

3. ETAPA: týmová časovka Cholet - Cholet, 35,5 km

Týmový souboj s časem se vrací na Tour po třech letech. Naposledy se v roce 2015 v Plumeneku radovala sestava BMC po etapě dlouhé 28 km. Letos se pojede dlouhých 35 km, navíc ve zvlněném profilu s velmi technickým segmentem v dojezdu do Choletu. Podobnou etapu si týmy vyzkoušely v obou generálních zkouškách před Tour. Na závodech Critérium du Dauphiné i Kolem Švýcarska se z vítězství radovaly favorizované sestavy Sky a BMC. Z této etapy by tak papírově měli těžit favorité jako Richie Porte z BMC a dvojice Sky Chris Froome s Geraintem Thomasem. Do řady favorizovaných týmů připočtěme i německý Sunweb, tým úřadujících mistrů světa v této disciplíně spolu se šampionem z individuální časovky Tomem Dumoulinem. Zkušenost z Dauphiné i Švýcarska hovoří jasně. Vítězem prvního podniku se stal Geraint Thomas, lídr Sky. Ve Švýcarsku vyhrál Richie Porte, lídr BMC. Je tedy zřejmé, jaký význam bude třetí etapa mít.

PODOBNÁ ETAPA: Les Essarts - Les Essarts (2., 2011)

Vítězný tým Garmin-Cervélo patřil ve svých začátcích k časovkářské špičce světa. Sestavu manažera Jonathana Vaughterse táhla jména jako David Millar, Christian Vande Velde nebo tehdy nově příchozí Thor Hushovd. Stejná struktura teď funguje pod názvem Education First-Drapac a ve svém středu mají vloni druhého muže Tour Rigoberta Urána. A protože americký tým v současnosti k časovkářské špičce nepatří, musí tým okolo kolumbijského lídra na rok 2011 nostalgicky vzpomínat.

OTÁZKA DNE:

Vyšlápne si tým mistrů světa Sunweb na favorizované sestavy Sky a BMC? Proč by měl? Sunweb porazil obě stáje na světovém šampionátu v Norsku, má zkušenou sestavu v čele s Tomem Dumoulinem a v podobném složení funguje už delší dobu.

 

Právě se děje

Další zprávy