Na zdraví, šampione! Tak v Paříži končila "Tour de Froome"

Chris Froome slavil čtvrtý titul vítěze Tour de France sklenkou šampaňského už na trati závěrečné etapy.
Vítězství oslavil Froome i jeho týmový parťáci ze stáje Sky sklenkou šampaňského ještě na cestě do Paříže.
Posledním etapovým vítězem 104. ročníku se na věhlasném bulváru Champs-Élysées stal Nizozemec Dylan Groenewegen.
Pět kilometrů před cílem se pokusil o únik Zdeněk Štybar, ale na pařížských kostkách ho po dvou a půl kilometrech peloton pohltil.
Ziskem čtvrtého titulu se dvaatřicetiletý rodák z Keni Froome zařadil těsně za nejúspěšnější jezdce "Staré dámy".
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
23. 7. 2017 20:44
Podívejte se a fotografie z poslední etapy Tour de France, která již tradičně zavedla cyklisty na Champs-Élysées.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Prostějovská nemocnice dostala od sportovců 300 tisíc korun

Celkem 300 tisíc korun mezi sebou v Prostějově vybrali bývalí i současní sportovci a manažeři s cílem podpořit boj proti koronaviru. Na daru pro místní nemocnici se podíleli například bývalý tenisový reprezentant Jiří Novák, jeho současný daviscupový kolega Jiří Veselý nebo basketbalista Lukáš Palyza. Společně s nimi věnoval peníze také sportovní manažer Miroslav Černošek.

"Mně ten nápad přišel od prvního okamžiku velice dobrý. V současné situaci, kdy se lidi musí semknout, jsem byl od první chvíle připraven jakkoli přispět," řekl České televizi Veselý, který věnoval 50 tisíc korun stejně jako někdejší pátý hráč světa Novák a daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil.

Symbolický šek od nich dnes převzal primátor František Jura. "Sportovci, které město dlouhodobě podporuje, se nyní rozhodli naopak pomoci městu," řekl Černošek na webu prostějovské radnice.

Předsedkyně představenstva nemocnice Marie Marsová uvedla, že peníze budou rozděleny mezi zdravotníky, kteří jsou v době pandemie nejvytíženější. "Lékaři, sestry a další personál jsou v pomyslné první linii. Dáváme jim tak signál, že víme, co pro nás dělají, a velmi si jejich nasazení vážíme," dodal primátor Jura.

Další zprávy