reklama
 
 

Sagan se dočkal triumfu už ve druhé etapě a jde do žlutého dresu

Aktualizováno 8. 7. 2018 19:03
Druhou etapu letošní Tour de France ovládl Peter Sagan před Sonny Colbrellim a Arnaudem Démarem. Zítra navíc oblékne žlutý dres pro lídra Tour.

La Roche-sur-Yon (Francie) - Druhou etapu cyklistické Tour de France vyhrál ve spurtu Slovák Peter Sagan. Trojnásobný mistr světa v silničním závodě využil pádu několika jezdců nedaleko před cílem a na "Staré dámě" slavil podeváté. Po roční pauze navíc znovu oblékne žlutý dres pro vedoucího jezdce. Těsně za Saganem, jenž v sobotu skončil druhý, dojeli na dalších místech Ital Sonny Colbrelli a Francouz Arnaud Démare.

"Mám obrovskou radost. Je tady táta a kamarádi z rodné Žiliny," řekl Sagan. "Musím poděkovat klukům z týmu, kteří posledních třicet kilometrů byli v čele. Přiznám se, že na konci jsem to čekal trochu snazší. Bylo to hrozně nahoru dolů. A také bylo dobře, že jsem zaútočil o něco později," přidal.

Hrdinou dnešní etapy, která měřila 182,5 kilometru, byl domácí veterán Sylvain Chavanel. Devětatřicetiletý rekordman v počtu účastí na Tour absolvoval velkou většinu své 350. etapy v sólovém úniku a posbíral několik bonusových sekund, díky nimž se v průběžném pořadí posunul na páté místo. Na čtvrtý dílčí primát ale nakonec nedosáhl.

"Když se vydáte do úniku, je téměř nemožné dotáhnout to až k vítězství. Takže si to musíte užívat jinak," uvedl Chavanel. "Bylo skvělé jet vpředu, viděl jsem všechny transparenty, kterými mě fanoušci podpořili, takže to pro mě byly opravdu výjimečné pocity," prohlásil.

O další etapový triumf nemohl bojovat ani sobotní vítěz Kolumbijec Fernando Gaviria, neboť se těsně před cílem přimotal do hromadného pádu. V celkovém hodnocení ztrácí na Sagana šest sekund, třetí je o další čtyři vteřiny zpět Colbrelli.

Tour záhy skončila pro Španěla Luise Leóna Sáncheze. Čtyřiatřicetiletý jezdec stáje Astana si při pádu zlomil čtyři žebra a loket, s kterým bude muset na operaci.

V pondělí je na programu týmová časovka, která se do programu Tour vrátila po tříleté pauze. Díky technickému profilu bude první vážnější zkouškou pro uchazeče o celkové prvenství.

Poznámka: Majitel stáje Quick-Step Floors Zdeněk Bakala je současně vlastníkem společnosti Economia, která mimo jiných titulů vydává deník Aktuálně.cz i Hospodářské noviny.

autoři: Sport, ČTK | 8. 7. 2018 17:29

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama