Sagan končí. Majitel sedmi zelených trikotů kvůli potížím s kolenem odstoupil z Tour

8. 7. 2021 14:54
Sedminásobný vítěz bodovací soutěže Peter Sagan kvůli problémům s kolenem vzdal Tour de France.
Osudová srážka Petera Sagana (na zemi vlevo) s Calebem Ewanem
Osudová srážka Petera Sagana (na zemi vlevo) s Calebem Ewanem | Foto: Reuters

Slovenský cyklista a trojnásobný mistr světa nenastoupil do 12. etapy, která dnes po 160 kilometrech vyvrcholí v Nimes. Se sedmi zelenými trikoty je Sagan rekordmanem "Staré dámy", od dalšího byl ovšem letos daleko.

Sagan si poranil koleno již minulé pondělí při pádu ve třetí etapě, kdy ho nabral jiný elitní spurtér Caleb Ewan. Ten hned v závodu skončil se zlomenou klíční kostí.

"Koleno mi zase nateklo, nemůžu ohnout nohu, takže není co řešit a nemá smysl pokračovat," přiznal dnes rodák ze Žiliny.

Sagan v bolestech přežil náročné etapy v horách, ale nyní dopřeje kolenu klid a pak se rozhodne, zda bude startovat v olympijském závodu.

"Teď nemůžu dělat nic jiného, než odpočívat. Jak můžu šlapat, když neohnu nohu?" dodal cyklista, jenž souboj o zelený trikot na Tour ovládl s výjimkou roku 2017 v sezonách 2012 až 2019. Loni skončil druhý za Irem Samem Bennettem.

V letošním pořadí bodovací soutěže byl Sagan až devátý, s propastným rozdílem na britského lídra Marka Cavendishe. V etapách skončil sprinter ze stáje Bora-hansgrohe nejlépe dvakrát pátý.

Z původních 184 cyklistů jich pokračuje ve 108. ročníku 155 včetně Petra Vakoče.