Sagan končí. Majitel sedmi zelených trikotů kvůli potížím s kolenem odstoupil z Tour

Sport ČTK Sport, ČTK
8. 7. 2021 14:54
Sedminásobný vítěz bodovací soutěže Peter Sagan kvůli problémům s kolenem vzdal Tour de France.
Osudová srážka Petera Sagana (na zemi vlevo) s Calebem Ewanem
Osudová srážka Petera Sagana (na zemi vlevo) s Calebem Ewanem | Foto: Reuters

Slovenský cyklista a trojnásobný mistr světa nenastoupil do 12. etapy, která dnes po 160 kilometrech vyvrcholí v Nimes. Se sedmi zelenými trikoty je Sagan rekordmanem "Staré dámy", od dalšího byl ovšem letos daleko.

Sagan si poranil koleno již minulé pondělí při pádu ve třetí etapě, kdy ho nabral jiný elitní spurtér Caleb Ewan. Ten hned v závodu skončil se zlomenou klíční kostí.

"Koleno mi zase nateklo, nemůžu ohnout nohu, takže není co řešit a nemá smysl pokračovat," přiznal dnes rodák ze Žiliny.

Sagan v bolestech přežil náročné etapy v horách, ale nyní dopřeje kolenu klid a pak se rozhodne, zda bude startovat v olympijském závodu.

"Teď nemůžu dělat nic jiného, než odpočívat. Jak můžu šlapat, když neohnu nohu?" dodal cyklista, jenž souboj o zelený trikot na Tour ovládl s výjimkou roku 2017 v sezonách 2012 až 2019. Loni skončil druhý za Irem Samem Bennettem.

V letošním pořadí bodovací soutěže byl Sagan až devátý, s propastným rozdílem na britského lídra Marka Cavendishe. V etapách skončil sprinter ze stáje Bora-hansgrohe nejlépe dvakrát pátý.

Z původních 184 cyklistů jich pokračuje ve 108. ročníku 155 včetně Petra Vakoče.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 10 minutami

Ve 2.čtvrtletí porušily zákon téměř čtyři pětiny kontrolovaných e-shopů

Téměř čtyři pětiny internetových obchodů, které v letošním druhém čtvrtletí zkontrolovala Česká obchodní inspekce (ČOI), porušily zákon. Pochybení se nejčastěji týkala práv spotřebitelů a především toho, že provozovatelé e-shopů neposkytli zákazníkům informace ohledně reklamace a mimosoudního řešení spotřebitelských sporů. Inspekce o tom v pondělí informovala v tiskové zprávě, kde současně připomněla, že vzhledem k epidemii nemoci covid-19 zájem o nákupy přes internet vzrostl. Za zjištěné nedostatky ČOI uložila firmám ve sledovaném období 452 pokut za 2,64 milionu korun.

"Výsledky kontrol potvrdily, že v oblasti internetového prodeje dochází stále k vysokému počtu porušování práv spotřebitelů," uvedl ředitel ČOI Mojmír Bezecný.

Zdroj: ČTK
před 21 minutami

Velké technologické podniky letos rekordním tempem nakupují menší rivaly

Velké technologické společnosti letos rekordním tempem nakupují menší konkurenty. Informoval o tom britský ekonomický list Financial Times (FT). Technologické firmy podle údajů společnosti Refinitiv na převzetí svých potenciálních konkurentů v hodnotě méně než jedné miliardy dolarů od začátku roku vynaložily minimálně 264 miliard dolarů (5,7 bilionu Kč). To představuje dvojnásobek předchozího rekordu z roku 2000.

Od začátku letošního roku technologické společnosti podle FT podepsaly rekordních 9222 smluv o převzetí podniků v hodnotě méně než jedné miliardy dolarů u každého z nich. Vlna akvizic přichází v době, kdy se na velké technologické podniky soustředí čím dál větší pozornost ze strany regulátorů i politiků. Firmy jako Apple, Facebook, Google, Amazon a Microsoft se stávají terčem obvinění, že svými podnikatelskými praktikami omezují hospodářskou soutěž a poškozují spotřebitele, píše britský list.

Zdroj: ČTK
Další zprávy