Fraile se soupeřům utrhl a dojel si pro první triumf na Tour. Thomas si jistí vedení

21. 7. 2018 18:53
Sedmadvacetiletý Fraile při své premiéře na Tour navázal na jedno etapové vítězství na loňském Giru d'Italia.
Omar Fraile slaví vítězství v14. etapě Tour de France 2018
Omar Fraile slaví vítězství v14. etapě Tour de France 2018 | Foto: Reuters

Mende - Kopcovitou čtrnáctou etapu Tour de France vyhrál po úniku španělský cyklista Omar Fraile. Lídr závodu Brit Geraint Thomas a další favorité z čela průběžného pořadí přijeli do cíle se ztrátou více než 18 minut.

Fraile ujel v závěru etapy ve Francouzském středohoří ze skupiny uprchlíků a vybojoval svůj první triumf na Tour. Po 188 kilometrech zvítězil člen stáje Astana s náskokem šesti sekund před vedoucím mužem vrchařské soutěže Francouzem Julianem Alaphilippem a Belgičanem Jasperem Stuyvenem. Čtvrtý skončil Slovák Peter Sagan, lídr bodovací soutěže.

Sedmadvacetiletý Fraile při své premiéře na Tour navázal na jedno etapové vítězství na loňském Giru d'Italia. Předtím baskický rodák dvakrát vládl vrchařům na Vueltě.

Peloton s favority dorazil do cíle v Mende s velkým odstupem. Díky nástupu v posledním stoupání získal pár sekund k dobru Slovinec Primož Roglič, který je celkově čtvrtý. Hned za ním projeli cílem první tři muži průběžné klasifikace - obhájce titulu Brit Chris Froome, Nizozemec Tom Dumoulin a Thomas. Velšský cyklista dál vede o 1:39 minuty před kolegou z týmu Sky Froomem.

V neděli čeká závodníky opět kopcovitá etapa z Millau do Carcassonne dlouhá 181,5 km.