Tour v měsíční krajině Mont Ventoux. Královskou etapu opanoval belgický chameleon

Wout van Aert při sjezdu z Mont Ventoux do cíle 11. etapy Tour de France 2021.
Bezmála 200 kilometrů dlouhá zkouška čekala ve středu na peloton Tour de France. A dala se rozhodně nazvat královskou etapou. Jak jinak pojmenovat výlet, během něhož se jezdci poprvé v historii závodu dvakrát za jeden den vyšplhali na legendární Mont Ventoux? Než se k 1910 metrů vysokému vrcholu dostali (na snímku Rigoberto Urán a Richard Carapaz)...
... užili si cyklisté romantické prostředí v Provence. Trasa vedla před dvojnásobným stoupáním na Mont Ventoux také přes Liguiére, přičemž toto sedlo ohodnotili organizátoři jako vrchařskou prémii první kategorie.
Jedenácté etapě přihlíželi členové ozbrojených složek.
Mistr světa Julian Alaphilippe byl v první části středeční etapy nejaktivnějším mužem v balíku. Roztrhal hlavní pole a táhl čelo závodu.
Foto: Reuters
Reuters Ondřej Zoubek Reuters, Ondřej Zoubek
8. 7. 2021 14:09
Peloton Tour de France zavítal ve středu v rámci jedenácté etapy na ikonickou holou horu Mont Ventoux v Provensálských Alpách. Poprvé v historii rovnou dvakrát za jeden den. Cyklisté bojovali s vrcholem, který vzal v 60. letech život Britu Tomovi Simpsonovi, v úmorném vedru. Podívejte se na fotografie.
 

Právě se děje

před 12 minutami

Nové byty v Praze do konce června zdražily meziročně o 9,4 procenta, ukázala analýza

Prodejní ceny nových bytů v Praze na konci června meziročně vzrostly v průměru o 9,4 procenta na 118 480 korun za metr čtvereční. Proti prvnímu čtvrtletí stouply ceny o 5,6 procenta. Vyplývá to z aktuální analýzy developerských firem Trigema, Skanska Reality a Central Group. Růst cen podle nich zrychlil kvůli převisu poptávky nad nabídkou, odrážejí se v něm i zvyšující se ceny stavebních materiálů.

"Prodeje jsou na rekordní úrovni již devět měsíců v řadě. Poptávku ženou stále velmi dostupné hypotéky a také obava ze znehodnocení úspor vlivem inflace. Na byty se dokonce tvoří pořadníky a nové projekty se z velké části vyprodají prakticky hned po uvedení na trh," uvedl zakladatel a šéf společnosti Central Group Dušan Kunovský.

Z analýzy vyplývá, že během druhého čtvrtletí letošního roku se v metropoli prodalo rekordních 2650 nových bytů, počet nabízených jednotek se naopak snížil na 3350. Za celé pololetí se podle firem v Praze prodalo 4750 nových bytů, meziročně téměř dvojnásobek. Největší zájem lidé při koupi projevili o dispozice 2+kk, druhou prodejně nejsilnější pozici obsadily třípokojové byty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy