Craddockovo utrpení na Tour pomohlo zachránit velodrom

ČTK ČTK
30. 7. 2018 13:40
Craddock absolvoval 105. ročník Tour de France bez bolesti jen zhruba dvě hodiny.
Americký cyklista Lawson Craddock na Tour de France 2018
Americký cyklista Lawson Craddock na Tour de France 2018 | Foto: ČTK

Paříž - Americký cyklista Lawson Craddock se díky svému heroickému boji na Tour de France prakticky zasloužil o záchranu velodromu v rodném Houstonu. Člen týmu EF Education First-Drapac odjel téměř celý závod se zlomenou lopatkou a jeho utrpení vyneslo od dárců zhruba 195 tisíc dolarů z vytyčené částky 200 tisíc, která je potřeba na opravu zničeného cyklistického oválu.

Craddock absolvoval 105. ročník Tour de France bez bolesti jen zhruba dvě hodiny. Hned v první etapě měl totiž pád a utrpěl hlubokou tržnou ránu pod okem, jež si vyžádala stehy, ale především zlomeninu lopatky. Přesto se rozhodl v závodě pokračovat a boj s bolestí využil pro dobrou věc.

Slíbil totiž, že za každou dokončenou etapu věnuje 100 dolarů velodromu v Houstonu, kde závodil jako junior a který byl těžce poškozen při loňském hurikánu Harvey. Craddockovo odhodlání navíc inspirovalo tisíce cyklistických fanoušků po celém světě, kteří také přispěli finančními částkami, aby se podařilo shromáždit peníze nutné k opravě velodromu.

"Byly to neskutečně náročné tři týdny, šel jsem hodně přes hranu. Byly okamžiky, kdy jsem si nebyl jistý, jestli to zvládnu, ale povzbuzování a velkorysost lidí z celého světa mě na každém kroku motivovaly. Dorazit do cíle v Paříži pro mě bylo hodně emociální," uvedl Craddock, jenž "Starou dámu" dokončil na posledním 145. místě s odstupem více než čtyř a půl hodin za vítězným Geraintem Thomasem.

 

Právě se děje

Další zprávy