Cyklistická stáj BMC pokračuje. Po dlouhých jednáních ji přebírá polská firma CCC

ČTK ČTK
16. 7. 2018 17:26
Cyklistická stáj BMC, která měla dlouho problém sehnat sponzora, nezanikne. Převezme ji polský obuvnický gigant CCC, který se v cyklistice výrazně angažuje.
Greg Van Avermaet
Greg Van Avermaet | Foto: Reuters

Praha - Cyklistický tým aktuálního lídra Tour de France Grega van Avermaeta BMC Racing bude fungovat i v příští sezoně, ale s novým hlavním a titulárním sponzorem CCC. Dohodu s polským obuvnickým koncernem oznámil během dnešního volna na Tour sportovní manažer stáje Jim Ochowicz. S týmem už se na další spolupráci dohodl i belgický olympijský šampion Van Avermaet.

Ochowicz po avizovaném odchodu BMC z cyklistiky dlouho hledal nového sponzora. CCC není ve světovém pelotonu nováčkem, za tým CCC Sprandi Polkowice z nižší divize Pro Continental závodí i česká dvojice Michal Schlegel a František Sisr. Nová stáj si zachová licenci World Tour a ačkoliv podle Ochowicze nepůjde o spojení obou týmů, někteří jezdci mohou dostat šanci mezi elitou.

"Vybudujeme tým kolem Grega," plánuje Ochowicz a na novou výzvu se těší i belgická hvězda. "Sice stárnu, ale pořád mám velké ambice. Jsem vážně spokojený, jedeme dál," prohlásil Van Avermaet, jenž za tým BMC závodí od roku 2011.

 

Právě se děje

před 53 minutami

V noci na dnešek zemřel právník a někdejší politik Zdeněk Jičínský, bylo mu 91 let. Na přelomu 50. a 60. let byl mj. v komisi pro přípravu ústavy

Zdroj: ČTK
Další zprávy