Foto: Kolumbijský hrdina Bernal se vrátil domů. Vítaly ho davy fanoušků

ČTK Sport ČTK, Sport
7. 8. 2019 21:01
Prvního kolumbijského vítěze cyklistické Tour de France Egana Bernala dnes v jeho domovském městě Zipaquirá přivítaly tisíce fanoušků. Bernal ve žlutém trikotu vjel za bouřlivých ovací na kole na hlavní náměstí, kde promluvil před zhruba desetitisícovým davem.

"Nikdy nezapomenu na vás všechny, kteří jste sem kvůli mě přišli. Všechno se seběhlo tak rychle, ale když vás tu vidím, uvědomuju si, co moje vítězství pro Kolumbii znamená," řekl Bernal. Rovněž vzpomněl na Belgičana Bjorga Lambrechta, který tragicky zahynul tento týden po pádu v závodu Kolem Polska.

Dvaadvacetiletý Bernal vyhrál nejslavnější závod světa s náskokem minuty a 11 sekund před kolegou z týmu Ineos a loňským šampionem Geraintem Thomasem z Británie. Stal se tak třetím nejmladším vítězem "Staré dámy" v historii.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Basketbalistky USK čeká ve čtvrtfinále Evropské ligy Schio

Basketbalistky USK Praha se ve čtvrtfinále Evropské ligy utkají se Schiem. Italskému celku ke konečné třetí příčce ve skupině B pomohlo kontumační vítězství nad Šoproní, která k poslednímu zápasu základní části odmítla nastoupit kvůli obavám z nákazy koronavirem.

USK do vyřazovací fáze prošel z druhého místa s bilancí dvanácti výher a dvou porážek, které mu připravil vítěz skupiny a obhájce titulu Jekatěrinburg. Pražanky ve středu v posledním kole vyhrály 89:65 v belgickém Braine, ale na soupeře pro čtvrtfinále si musely počkat až do rozhodnutí evropské sekce FIBA.

Další zprávy