Střelba v Paříži, plivance, skvělí Češi. I to byla Tour 2015

Podívejte se na to nejzajímavější z letošního ročníku Tour de France 2015.
Podívejte se na to nejzajímavější z letošního ročníku Tour de France 2015.
DOMINANCE SKY: Nejbohatší stáj pelotonu, jejíž rozpočet je kolem 800 milionů korun ročně, udělala pro úspěch na letošní Tour maximum. "Poučili jsme se z chyb z loňska," potvrdil i týmový ředitel Dave Brailsford. "Loňskou Tour jsme pořádně zanalyzovali, probrali s jezdci a podle toho se připravili," dodal.
KRÁL HOR NAIRO QUINTANA: Všechna tato příprava ale mohla vzít za své v posledních dvou etapách v Alpách. Kolumbijec Nairo Quintana v nich dvakrát Froomemu ujel a stáhl z jejich rozdílu více jak dvě minuty. Malý, velký muž je tak největším vítězem i poraženým letošního ročníku. Ani strhující výkony v závěru "Staré dámy" mu na žlutý dres nestačily.
NEMOCI FROOMEHO A NIBALIHO: "V posledních dnech jsem se potýkal s jistým zraněním," zaznělo z úst vítěze letošní Tour po dojezdu do Paříže. "V Pyrenejích jsem bojoval s nachlazením," prohlásil o týden dříve obhájce titulu Vincenzo Nibali. Brit i přes potíže uhájil žlutý dres, Ital se díky strhujícím výkonům v posledním týdnu dostal na čtvrté místo a nebýt defektu v závěru 20. etapy, možná by stál i na pódiu.
Foto: Reuters
Antonín Vavrda Antonín Vavrda
28. 7. 2015 6:03
Podívejte na galerii těch nejzajímavějších a nejdůležitějších momentů letošního 102. ročníku Tour de France.

Podívejte na galerii těch nejzajímavějších a nejdůležitějších momentů letošního 102. ročníku cyklistického závodu Tour de France.

Kompletní výsledková grafika Tour de France 2015 ZDE!

Veškeré informace k Tour de France 2015 ZDE!

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 17 minutami

Po šesti týdnech výpovědí ve sporu herců Johnnyho Deppa a jeho exmanželky Amber Heardové zazněly závěrečné řeči, porota se začala radit o verdiktu.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Europoslanec Blaško oznámil kandidaturu na prezidenta

Europoslanec Hynek Blaško (SPD) v pátek na svém facebookovém profilu oznámil, že chce kandidovat na prezidenta. Své příznivce vyzval, aby jeho kandidaturu podpořili podpisem petičních archů. "Mnoho z vás mi hodilo rukavici a vyzvalo mě tak k akci. Rukavici přijímám jako výraz vaší vůle, abych se ucházel o nejčestnější a nejprestižnější pozici v Česku, kterou je pozice prezidenta republiky," řekl ve videu na svém profilu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy