Střelba v Paříži, plivance, skvělí Češi. I to byla Tour 2015

Podívejte se na to nejzajímavější z letošního ročníku Tour de France 2015.
Podívejte se na to nejzajímavější z letošního ročníku Tour de France 2015.
DOMINANCE SKY: Nejbohatší stáj pelotonu, jejíž rozpočet je kolem 800 milionů korun ročně, udělala pro úspěch na letošní Tour maximum. "Poučili jsme se z chyb z loňska," potvrdil i týmový ředitel Dave Brailsford. "Loňskou Tour jsme pořádně zanalyzovali, probrali s jezdci a podle toho se připravili," dodal.
KRÁL HOR NAIRO QUINTANA: Všechna tato příprava ale mohla vzít za své v posledních dvou etapách v Alpách. Kolumbijec Nairo Quintana v nich dvakrát Froomemu ujel a stáhl z jejich rozdílu více jak dvě minuty. Malý, velký muž je tak největším vítězem i poraženým letošního ročníku. Ani strhující výkony v závěru "Staré dámy" mu na žlutý dres nestačily.
NEMOCI FROOMEHO A NIBALIHO: "V posledních dnech jsem se potýkal s jistým zraněním," zaznělo z úst vítěze letošní Tour po dojezdu do Paříže. "V Pyrenejích jsem bojoval s nachlazením," prohlásil o týden dříve obhájce titulu Vincenzo Nibali. Brit i přes potíže uhájil žlutý dres, Ital se díky strhujícím výkonům v posledním týdnu dostal na čtvrté místo a nebýt defektu v závěru 20. etapy, možná by stál i na pódiu.
Foto: Reuters
Antonín Vavrda Antonín Vavrda
28. 7. 2015 6:03
Podívejte na galerii těch nejzajímavějších a nejdůležitějších momentů letošního 102. ročníku Tour de France.

Podívejte na galerii těch nejzajímavějších a nejdůležitějších momentů letošního 102. ročníku cyklistického závodu Tour de France.

Kompletní výsledková grafika Tour de France 2015 ZDE!

Veškeré informace k Tour de France 2015 ZDE!

 

Právě se děje

před 32 minutami

V Barmě při teroristických útocích zemřelo 63 lidí, uvedl mluvčí junty

V Barmě při několika teroristických útocích opozice v poslední době zemřelo 63 lidí, uvedl mluvčí barmské vojenské junty Zo Min Tchun. Armáda se chopila moci 1. února a bývalou vůdkyni Do Aun Schan Su Ťij vězní. Po celé zemi se již několik měsíců proti juntě konají protesty, při kterých zemřely stovky lidí, v poslední době přibyly také sabotáže, uvádí agentura Reuters.

"Teroristé dávají bomby na veřejná místa a lidé jsou zranění," prohlásil mluvčí Zo Min Tchun, který během tiskové konference apeloval na veřejnost, aby juntě předala informace o útočnících. Ve městě Mindat v Čjinském státě, kde ve středu a ve čtvrtek asi 150 lidí vyzbrojených po domácku vyrobenými zbraněmi zaútočilo na policejní stanici a banku, junta vyhlásila stanné právo. Vláda označila vzbouřence za "ozbrojené teroristy".

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Vzedmutá Vltava zastavila provoz všech pražských přívozů

V Praze je do odvolání přerušen provoz všech sedmi vltavských přívozů. Důvodem je zvýšená hladina řeky po předchozích deštích. V pražské Chuchli dnes ráno Vltava dosahovala prvního, tedy nejnižšího stupně povodňové aktivity. Vyplývá to z údajů na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) a společnosti Ropid, která organizuje dopravu v hlavním městě a středních Čechách. V pátek vydané varování meteorologů před zvýšenou hladinou řek v jižních Čechách a částech Plzeňského a Středočeského kraje platí do dnešního poledne.

Kvůli vysoké vodě byl provoz pražských přívozů omezen už v pátek. Nejezdily tři z nich. Kvůli varování meteorologů před zvýšenou hladinou řek nechal pražský magistrát na Kampě preventivně uzavřít protipovodňová vrata na Čertovce a v pátek večer také vltavské náplavky.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při izraelském náletu na Gazu zemřelo sedm lidí, Palestinci si připomenou nakbu

Nejméně sedm lidí zemřelo ve městě Gaza při nočním izraelském leteckém útoku proti radikálnímu palestinskému hnutí Hamás. Podle agentury AP šlo o úder s největším počtem obětí od začátku nynější izraelské operace proti Hamásu v Pásmu Gazy. Násilnosti, které původně vypukly v Jeruzalémě, se v posledních dnech rozlily do smíšených židovsko-arabských měst v Izraeli.

Protesty, které přerostly v násilné střety, v pátek zachvátily i okupovaný Západní břeh Jordánu, kde izraelské jednotky zastřelily jedenáct Palestinců.

Další protiizraelské protesty se dnes očekávají v souvislosti s výročím takzvané nakby (katastrofy). Tou je pro Palestince vznik samostatného státu Izrael v roce 1948. V důsledku této události ze svých domovů odešly nebo z nich byly vyhnány statisíce Palestinců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy