Berdych začal antukovou sezonu porážkou s 99. hráčem světa

13. 4. 2016 13:43
Tomáš Berdych nezvládl přechod na antukové dvorce a s masters v Monte Carlu se loučí po prvním zápase. Nad jeho síly byl Damir Džumhur, kterému podlehl 4:6, 7:6, 3:6.
Tomáš Berdych
Tomáš Berdych | Foto: Reuters

Monte Carlo - Tomáš Berdych nezvládl přechod na antukovou část sezony. Ve svém středečním úvodním duelu na masters v Monte Carlu podlehl bosenskému talentu Damiru Džumhurovi 4:6, 7:6, 3:6. Zápas jsme sledovali živě zde.

Berdych přitom svému soupeři v lednovém duelu na tvrdém povrchu v Dauhá povolil jen čtyři hry. Třiadvacetiletý rodák ze Sarajeva, kterému patří v žebříčku ATP až 99. příčka, porazil Berdycha poprvé v kariéře.

Berdych chyboval už od začátku

Zápas měl podle papírových předpokladů jasného favorita. Jenže sedmý hráč na světě Tomáš Berdych už od začátku zápasu nepůsobil na kurtu příliš suverénně. O každý gem se musel s Džumhurem prát do posledních míčků.

A byl to právě Džumhur, kterému se povedlo v první sadě prolomit soupeřovo podání. V sedmé hře se Bosňan dostal do trháku, který do konce sady už nepustil a radoval se ze zisku prvního setu.

Tie-break Berdych zvládl

Ve druhém setu diváci příliš pohledný tenis neviděli. Hře chyběly delší výměny a fiftýny se na konta obou soupeřů připisovaly spíše po chybách. Tomáš Berdych se sice z kraje sady dostal do vedení o tři gemy, ale svůj servis do konce setu neudržel.

Rozhodnout musel až tie-break, ve kterém si ale Berdych počínal rutinérsky. Džumhirovi dovolil pouze jediný bod a z druhé sady se radoval on.

Džumhur přijal Berdychovy dary

Na začátku třetí sady se zdálo, že Berdych prodá své zkušenosti a nakonec zápas urve pro sebe. Jenže Džumhur se po celou třetí sadu prezentoval lepším pohybem a v šesté hře rozhodující sady obral Berdycha o servis.

Od té doby kraloval na kurtu jediný tenista. Berdych často chyboval a mnohdy doslova daroval fiftýny soupeři. Džumhur si zbytek setu pohlídal a zaslouženě si došel pro vítězství v zápase.

Berdych se postaral o dosavadní největší překvapení turnaje, tím že vypadl z kvalifikantem turnaje. Naopak Džumhur minimálně zopakuje osmifinále, do kterého se dostal také na turnaji v Miami.

Soupeřem mu bude vítěz zápasu Pablo Cuevas - Miloš Raonic. Právě Kanaďan vyřadil Džumhura v osmifinále v Miami.

Tenisový turnaj mužů v Monte Carlu (antuka, dotace 4,094.505 eur):

Dvouhra - 2. kolo:

Džumhur (Bosna) - Berdych (6-ČR) 6:4, 6:7 (1:7), 6:3, Wawrinka (4-Švýc.) - Kohlschreiber (Něm.) 7:6 (7:2), 7:5, Paire (16-Fr.) - Sousa (Portug.) 6:4, 6:3, Nadal (5-Šp.) - Bedene (Brit.) 6:3, 6:3, Thiem (12-Rak.) - Daniel (Jap.) 4:6, 6:2, 6:0.