To nejlepší z Liberce: Gott, vánice a medaile Bauera

To nejlepší z Liberce: Gott, vánice a medaile Bauera
A to je ta krásná země, zpívá Karel Gott.
Do varu měly diváky přivést roztleskávačky. Kateřina Neumannová jich na plochu přivedla 34.
Valentina Ševčenková z Ukrajiny.
Mnoho VIP diváku se podívat na závod nepřišlo.
Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz
Ondřej Besperát
23. 2. 2009 12:09

Podívejte se, co se stalo na mistrovství světa v Liberci během minulého týdne. Ve středu byl šampionát slavnostně zahájen a překvapivě nemá problém s tím, že by měl sněhu málo, naopak jej napadlo moc. Navíc počasí dosud nebylo k závodníkům příliš milostivé. Přesto vybojoval Lukáš Bauer stříbrnou medaili.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska

Americký prezident Donald Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska, oznámil Pentagon. Spojené státy mají v této africké zemi zhruba 700 vojáků. Jejich úkolem je pomáhat místní armádě porazit radikály ze skupiny Šabáb, která je napojená na mezinárodní teroristickou síť Al-Káida. Misi v Somálsku se ve Spojených státech velké pozornosti nedostává, přestože je klíčovým pilířem globálních snah Pentagonu porazit Al-Káidu.

Možné důsledky stažení amerických vojáků ze Somálska se Pentagon podle agentury Reuters v prohlášení snaží zlehčit. Experti však dlouhodobě varují, že stažení těchto sil může vést k vážnému zhoršení bezpečnostní situace v africké zemi. Pentagon uvedl, že snížení počtu vojáků nepředstavuje změnu americké pozice. 

Rozhodnutí šéfa Bílého domu Reuters označil za součást širšího Trumpova záměru snížit počty amerických vojáků na zahraničních misích před tím, než v lednu 2021 opustí Bílý dům. Snížit se má také počet amerických vojáků v Iráku a Afghánistánu.

Další zprávy