To mohlo bolet! Barguil se ve stovce vyhýbal tunové krávě

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
15. 7. 2015 20:56
Francouzský talent byl kousek od hrozivé srážky s dobytkem ve velké rychlosti.
Video chvíle, kdy Warren Barguil míjí ve vysoké rychlosti stádo dobytku. | Video:

Vallée de Saint-Savin – Tohle mohlo skončit hodně tragicky. Při sjezdu z 2115 metrů vysoké hory Col du Tourmalet se mladý Francouz Warren Barguil v jedenácté etapě letošní Tour de France jen o desítky centimetrů vyhýbal stádu krav, které se ve stejnou dobu rozhodly přejít silnici za lepší pastvou.

Etapu jsme sledovali v podrobné on-line reportáži ZDE!

Úsměvný, nebo nebezpečný okamžik? Nejdříve možná to první. To když televize ukázala záběr z motorky, kterak se řidič snaží troubením popohnat až tunu vážící poklidné obry. Jenže hned vzápětí bylo jasné, že pokud zde zastavila motorka, musel být poblíž také cyklista.

A také byl. Jen chvíli předtím, než stádo krav zatarasilo cestu doprovodu, projel kolem něj v téměř stokilometrové rychlosti Warren Barguil, devátý muž průběžného pořadí Tour de France. Třiadvacetiletý mladík ze stáje Giant-Alpecin se snažil ve sjezdu z jednoho z nejobávanějších vrcholů „Staré dámy“ dohnat ztrátu na další lídry, kterou nabral při stoupání.

To se mu sice povedlo, jeho snahu ale mohl hodně tvrdě zastavit zmíněný skot. „Podíval jsem se té krávě přímo do očí a ona se ani nehnula,“ vyprávěl v cíli Francouz, který nakonec spolufavority sice ve sjezdu docvakl, v cílovém stoupání ale ztratil 32 vteřin. Přesto devátou příčku v celkové klasifikaci udržel.

„Viděl jsem je, jak vstupují na silnici, tak jsem to vzal na druhý kraj, zmáčknul prudce brzdy, ale pak pokračoval. Pokud byste zaváhali, můžete v takové rychlosti ztratit hodně rychlosti,“ pokračoval v popisování situace Barguil, který se v tu chvíli řítil z Tourmaletu rychlostí atakující hranici 100 km/h.

„Jestli mi to vadilo? Ne, znám Pyreneje. Jsem na to zvyklý, že tady na skot můžete narazit. A abych řekl pravdu, docela se mi to i líbí. Závodíte v dokonale přírodním prostředí, tak by to mělo být,“ dodal jezdec přezdívaný „Wawa“, který se na loňské Vueltě popasoval v Pyrenejích s volně pobíhajícím dobytkem i soupeři, když skončil na celkově osmém místě.

Jak se dařilo Čechům i favoritům na Tour de France?

Tour de France 2015

Kompletní program Tour, výsledky a profily etap i jezdců najdete zde.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Policie dopadla muže, který v Chomutově ukradl auto i s ročním dítětem

Policie dopadla muže, který ve středu 12. ledna v Chomutově ukradl nastartované auto i s ročním dítětem. Šestačtyřicetiletého muže z Teplicka zadrželi v pátek večer, k činu se přiznal. Obviněn byl ze spáchání tří trestných činů - neoprávněného užívání cizí věci, krádeže a maření výkonu úředního rozhodnutí, řekla krajská policejní mluvčí Alena Bartošová. Vyšetřovatel podal zároveň státnímu zástupci návrh na vzetí obviněného do vazby, rozhodnout by se mělo podle mluvčí v pondělí.

Řidička vozu nechala ve středu své auto nastartované a odvedla starší dítě do školky. "Obviněný muž si dle svého vyjádření všiml u chomutovské školky nastartovaného vozu, chvilku prý vyčkával a poté vůz odcizil. Údajně se chtěl s autem jenom někam odvézt. Dítěte v autě si měl všimnout až po chvíli. Z tohoto důvodu vůz okamžitě odstavil a z místa odešel," doplnila Bartošová.

Policie po oznámení krádeže zorganizovala rozsáhlou pátrací akci. O několik desítek minut později si náhodní svědci nedaleko místa krádeže všimli odstaveného auta s rozsvícenými světly, ve kterém bylo malé dítě, a ihned zavolali policii.

S pátráním po neznámém zloději pomohly kamerové záznamy. Muže podezřelého z krádeže se pak podle Bartošové podařilo zadržet díky výzvě zveřejněné v médiích. "Tento případ, naštěstí bez vážného následku, je zároveň varováním pro řidiče, kteří nechávají svá auta s klíči v zapalování nebo dokonce nastartovaná. Případnému pachateli stačí jen pár sekund k tomu, aby se vozidla zmocnil," dodala policejní mluvčí.

Další zprávy