Tiralongo klidní vášně. Jsem tu pro Kreuzigera, omluvil se

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
23. 5. 2012 7:40
Krotí vášně. Přišel s omluvou. Čtyřiatřicetiletý italský cyklista Paulo Tiralongo ve službách kazašské stáje Astana před rozhodující částí Giro d´Italia slíbil pomoc Romanu Kreuzigerovi.
Roman Kreuziger na Giro d´Italia
Roman Kreuziger na Giro d´Italia | Foto: www.proteam-astana.com

Limone sul Garda - Krotí vášně. Přišel s omluvou. Čtyřiatřicetiletý italský cyklista Paulo Tiralongo ve službách kazašské stáje Astana před rozhodující částí Giro d´Italia slíbil pomoc kapitánovi a týmové jedničce Romanu Kreuzigerovi.

Jeho slova přišla během dne volna před úterní "rozjezdovou" etapou před středeční ďábelskou horskou zkouškou. Důvody prohlášení zkušeného Itala? Sobotní etapa se stoupáním do Cervinie, kam dorazil Tiralongo o šest vteřin před Kreuzigerem.

Tiralongo jel sám na sebe

Podle reakcí vedení kazašské stáje tak ale učinil na vlastní pěst a svého lídra nechal pod vrcholem netakticky na holičkách. Od týmových šéfů to následně pořádně schytal, už v neděli pokorně táhnul dokud mohl českého závodníka, aby následně na posledním kilometru odpadnul.

A podobný scénář mohou od něj fanoušci i týmoví šéfové očekávat i ve středu a pak v pátečních i sobotních horských brutálních zkouškách. "Ocitl jsem se sice na čtvrtém místě celkové klasifikace, ale bez toho, abych o to doopravdy nějak usiloval. Dosud šlo všechno moc dobře. Dokázal jsem i vyhrát v jedné etapě, co byl v závodě můj osobní cíl," pronesl Tiralongo v rozhovoru pro server cyclingnews.com.

Nyní ale slibuje pomoc Kreuzigerovi

"Vždy jsem však jel - a vždy také pojedu - podle instrukcí našich sportovních šéfů. Budu tedy podporovat Romana a odevzdávat sto procent, abychom ho dostali na pódium," dodal Tiralongo, který se ale jen těžko vzdává vlastního úspěchu na domácím závodě Grand Tour.

Kreuziger se k situaci nechtěl příliš vyjadřovat. "Je lepší, když jsme vepředu oba. Lze toho využít, abychom případně oba zaútočili," uvedl pouze. Sám se soustředí na další průběh Gira a svůj hlavní cíl.

Kreuziger chce být na bedně

Jaký? Stanout 27. května po dojezdu do Milána poprvé na stupních vítězů některého ze závodů označovaných jako Grand Tour. Zatím se cítí v pohodě, jen mu ke spokojenosti schází etapové vítězství.

"Ale do toho posledního týdne dám všechno. Zmáčknu se, co to půjde, a chci bojovat o pódium. To byl cíl, který jsem měl od začátku Gira. A nic se na něm nemění ani teď," uvedl Kreuziger pro svůj web.

Otevřený je stále souboj o vítězství. Může se podle jeho odhadů stát, že rozhodne až úplně poslední etapa, kterou je časovka jednotlivců v Miláně. "Zatím je to hodně vyrovnané. V horách toho v dosavadním průběhu ukázali nejvíc Rodríguez a Hesjedal," připomněl Kreuziger.

Závěrečný týden Gira on-line

Prozradil také, že taktiku do závěrečných etap bude Astana řešit den ode dne. "Dosavadní vývoj pro nás určitě není špatný a zůstáváme v klidu," podotkl český cyklista. Z nadcházejících tří horských etap považuje za nejtěžší tu páteční s cílem v Alpe di Pampeago.

"Ale i středa a sobotu budou příšerně těžké. Klidně se může stát, že někomu z pořadí v jeden den dojde," dodal.

Pro fanoušky silniční cyklistiky připravujeme na středeční horskou zkoušku s výstupem do Cortiny d´Ampezzo podrobnou on-line reportáž. Podle vývoje závodu vám pak případně nabídneme i páteční a kompletní víkendový program Gira.

 

Právě se děje

Další zprávy