Théaux vyhrál sjezd v Santa Catarině a ukončil Svindalovu sérii

29. 12. 2015 14:12
Francouzský lyžař Adrien Théaux
Francouzský lyžař Adrien Théaux | Foto: Reuters

Santa Caterina (Itálie) - Francouzský lyžař Adrien Théaux vyhrál dnešní sjezd Světového poháru v Santa Caterině a ukončil vítěznou sérii Nora Aksela Lunda Svindala, který ovládl tři dosavadní závody v sezoně. Český reprezentant Ondřej Bank neprojel branku a závod nedokončil.

Jednatřicetiletý Théaux si pro třetí triumf v kariéře dojel s náskokem 1,04 sekundy před Hannesem Reicheltem z Rakouska a vítězství se dočkal po dvou letech. Na třetí příčce skončil další Francouz David Poisson, který se tak poprvé ve Světovém poháru dostal na stupně vítězů.

Čtvrtý byl Christof Innerhofer, přestože v úvodu vrazil do jedné z branek a dlouho za sebou táhnul tyč s praporkem, který se mu zachytil o brýle. Nejspíš ho to stálo lepší umístění, protože od pódia italského lyžaře dělilo sedm setin a od Théauxe 1,22 sekundy.

Innerhofer si však přesto nestěžoval. "Měl jsem štěstí," uvedl. "Mám oteklý nos, ale nic vážnějšího se mi nestalo. Bylo to ale hodně nepříjemné, protože jsem nic neviděl. Věděl jsem, že za sebou táhnu tyč z branky a jenom jsem se snažil zůstat v závodě," dodal.

Dosavadní sjezdařský suverén Svindal skončil na sedmém místě. Stále vévodí pořadí disciplíny a dostal se do celkového vedení v SP před specialistu na technické disciplíny Marcela Hirschera.

SP v sjezdovém lyžování v Santa Caterině (Itálie):

Muži - sjezd: 1. Théaux (Fr.) 1:47,29, 2. Reichelt (Rak.) -1,04, 3. Poisson (Fr.) -1,15, 4. Innerhofer (It.) -1,22, 5. Baumann -1,38, 6. Kriechmayr (oba Rak.) -1,46, 7. Svindal (Nor.) -1,61, 8. Thomsen (Kan.) -1,63, 9. Fayed (Fr.) -1,66, 10. Sander (Něm.) -1,70, ...Bank (ČR) nedokončil.

Průběžné pořadí sjezdu (po 4 závodech): 1. Svindal 336 b., 2. Fayed 219, 3. Jansrud (Nor.) 177, 4. Fill (It.) 162, 5. Théaux 156, 6. Reichelt 148.

Průběžné pořadí SP (po 14 závodech): 1. Svindal 636, 2. Hirscher (Rak.) 621, 3. Jansrud 415, 4. Kristoffersen (Nor.) 391, 5. Muffat-Jeander (Fr.) 294, 6. Théaux 275, ...92. Krýzl (ČR) 17.