15. 3. 2013 10:50
Spurs vyhráli jubilejní padesátý zápas v sezoně NBA
Boris Diaw a Dirk Nowitzki v utkání NBA
Boris Diaw a Dirk Nowitzki v utkání NBA | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté San Antonia porazili ve čtvrtečním utkání NBA Dallas těsně 92:91 a jako druhý tým po Miami si zajistili účast v play off. Týmu Spurs se podařilo poprvé po 14 letech ovládnout texaské derby v každém ze čtyř zápasů v sezoně. Na kontě mají v tomto ročníku 50 vítězství, alespoň na půl sta výher se dostali už ve čtrnácté sezoně za sebou.

Ve vyrovnaném utkání vedli domácí Spurs po třech čtvrtinách o deset bodů, ale Mavericks začali stahovat a po trojce Dirka Nowitzkého se v páté minutě poslední části dostali poprvé do vedení. Jenže to jim vydrželo jen sedmnáct sekund. Jako vítězný koš se nakonec ukázala trojka Khawiho Leonarda dvě minuty a 37 sekund před koncem na 92:84. Mavericks se ještě dokázali přiblížit na jediný bod a měli k dispozici poslední útok, ale Vince Carter zpoza trojkového oblouku v poslední vteřině neuspěl.

Tim Duncan se v dresu Spurs blýskl 28 body a 19 doskoky, Gary Neal přidal 16 bodů. Hostům nestačilo 21 bodů a 11 doskoků Nowitzkého.

"Myslím, že Mavs hráli lépe než my. Pořád se plácáme v bahně jako poslední dva týdny. Nevím, čím to je, ale je to pravda. Dnes jsme vyhráli opravdu se štěstím," řekl trenér Spurs Greg Popovich, který se v šestém utkání po sobě musel obejít bez zraněného Tonyho Parkera. Z předchozích tří zápasů utrpěli Spurs dvě těžké prohry od Portlandu (106:136) a Minnesoty (83:107).

Oslabení Knicks podlehli Portlandu

V druhém čtvrtečním utkání Portland na svém hřišti přehrál oslabené New York Knicks 105:90. Hostům scházeli Carmelo Anthony, Amaré Stoudemire a Tyson Chandler, přesto ještě tři minuty před koncem druhé čtvrtiny vedli 48:38. Jenže domácí zbytek první půle vyhráli 13:0 a potom už ani jednou neprohrávali.

Statistiky Trail Blazers vedl Damian Lillard s 26 body a 10 asistencemi, LaMarcus Aldridge přidal 22 bodů a 10 doskoků. New Yorku nestačilo 33 bodů J.R. Smithe.