Tévez si "našel" novou práci. Na British Open nosil hole

ČTK Sport ČTK, Sport
22. 7. 2012 16:00
Nezvyklou roli dostal během návštěvy golfového British Open útočník Manchesteru City Carlos Tévez.
Carlos Tévez jako nosič holí na British Open
Carlos Tévez jako nosič holí na British Open | Foto: Reuters

Lytham - Nezvyklou roli dostal během návštěvy golfového British Open útočník Manchesteru City Carlos Tévez.

Argentinský fotbalista, který v týdnu sledoval průběh turnaje mezi diváky na hřišti v Lythamu, dělal v dnešním posledním kole nosiče holí krajanovi Andrési Romerovi.

"Užil jsem si to, hřiště je nádherné. Být tady mezi těmi všemi skvělými hráči je sen každého golfisty. Byl to můj první major," citovala agentura Reuters osmadvacetiletého Téveze, který je velkým golfovým fanouškem a má handicap třináct.

Na švihu zapracoval zejména v minulé sezoně, kdy se kvůli střídání v Lize mistrů nepohodl s trenérem City Robertem Mancinim a na několik měsíců odjel trucovat do Argentiny.

"Neradil jsem, jenom fandil"

Bývalý střelec Manchesteru United a West Hamu strávil s Romerem na hřišti čtyři hodiny.

"Bylo to náročné, protože hole jsou docela těžké," řekl bývalý hráč Manchesteru United.

"Ale když jsem se ho ptal, jestli ho něco bolí, na nic si nestěžoval," přidal Romero.

"Nemohl jsem moc radit, tak jsem jen nosil hole a na každé jamce mu fandil. Navíc Romero je profesionál a všechno už ví. Myslím, že nám to spolu šlo," dodal Tévez.

"Včera večer jsme se dohodli, že Carlos mi dneska ponese hole, a oba jsme si to užili," přidal Romero, který v roce 2007 obsadil na British Open třetí místo.

Letos se však jednatřicetiletému Argentinci nedařilo a skončil na 83. příčce. "Hrál jsem hrozně špatně a Carlos mi pomáhal zvedat sebevědomí," uvedl.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Roční výše příspěvku na podporované zdroje energie loni stagnovala na 45 miliardách

Roční výše poskytnutého příspěvku podporovaným zdrojům energie (POZE) loni v Česku činila 45,4 miliardy korun, stagnovala tak na podobné úrovni jako v roce 2019. Vyplývá to z dat, které na webu zveřejnil Operátor trhu s elektřinou (OTE). Od roku 2006 bylo na podporu POZE v Česku vyplaceno přes 430 miliard korun. Stát loni na dotaci přispěl 27 miliard korun, zbytek zaplatili zákazníci ve fakturách za elektřinu. Na kolik peněz přesně budou mít tyto zdroje v daný rok nárok, není stanoveno dopředu, záleží vždy na objemu výroby.

Většina podpory podle OTE loni tradičně mířila obnovitelným zdrojům energie, kterým bylo vyplaceno 43,2 miliardy korun, meziročně o 1,7 procenta více. Solární elektrárny obdržely 29,1 miliardy korun, bioplynové stanice sedm miliard korun, biomasa 3,3 miliardy korun, vodní elektrárny skoro 2,5 miliardy korun a větrné zdroje 1,3 miliardy korun. Zbytek vyplacené podpory získaly zdroje kombinované výroby elektřiny a tepla (KVET), druhotné zdroje a teplo z obnovitelných zdrojů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy