Těsná prohra na závěr. Házenkáři v souboji o páté místo na ME podlehli domácímu Chorvatsku o gól

26. 1. 2018 17:10
Čeští házenkáři v souboji o páté místo těsně podlehli domácímu Chorvatsku 27:28. Historicky nejlepší umístění na Euru tak nevylepšili.
Čtvrtfinále ME v Chorvatsku.
Čtvrtfinále ME v Chorvatsku. | Foto: Alžběta Vejrostová/chf.cz

Záhřeb - Čeští házenkáři v utkání o páté místo na mistrovství Evropy v Chorvatsku prohráli v Záhřebu s domácím výběrem vinou nepovedené první půle těsně 27:28 a své historicky nejlepší umístění na Euru nevylepšili. Šestou příčkou vyrovnali dosavadní maximum z kontinentálního šampionátu v roce 1996.

Reprezentanti proti Chorvatsku nezachytili úvod a v poločase prohrávali už o šest branek. Po pauze se výrazně zlepšili, v závěru dokázali snížit na rozdíl jediné trefy a útočili na vyrovnání, ale bronzový medailista z minulého evropského šampionátu výhru udržel.

Navzdory dnešní porážce český celek, který na velké akci startoval poprvé od říjnového konce kariéry dlouholeté opory Filipa Jíchy, na turnaji v Chorvatsku vysoko překonal očekávání. Po úvodním debaklu od Španělska porazil úřadující olympijské vítěze z Dánska a Maďarsko a poprvé od roku 2010 postoupil ze základní skupiny. V šestičlenné čtvrtfinálové skupině nejprve reprezentanti podlehli obhájci zlata Německu, poté porazili Makedonii a remizovali se Slovinskem.

Chorvatsko - ČR 28:27 (16:10)

Sestava a branky ČR: Galia, Mrkva - Zdráhala 13/5, Kašpárek 6, Kotrč 3, Horák a Šlachta po 2, Bečvář 1, Hrstka, Číp, Stehlík, Petrovský, Mubenzem, Zeman, Landa, Sviták.

Nejvíce branek Chorvatska: Horvat 10/4, Karačič 5. Rozhodčí: Raluy, Sabroso (oba Šp.). Sedmimetrové hody: 5/4 - 5/5. Vyloučení: 2:2.