Tenisty čeká v prvním kole Davis Cupu 2016 neoblíbené Německo

ČTK ČTK
24. 9. 2015 6:12
České tenisty čeká v březnu v prvním kole Davisova poháru Německo. S našimi západními sousedy jsme se v minulosti utkali už čtrnáctkrát a jen ve čtyřech případech jsme vyhráli.
Takhle se Jiří Veselý radoval z výhry v Indii. Zda se podobně radoval i po losu je otázkou.
Takhle se Jiří Veselý radoval z výhry v Indii. Zda se podobně radoval i po losu je otázkou. | Foto: ČTK

Santiago de Chile - Čeští tenisté se v prvním kole Světové skupiny Davisova poháru v příštím roce střetnou s Německem a utkání odehrají 4. až 6. března na půdě soupeře. Rozhodlo o tom dnešní losování v rámci zasedání Mezinárodní tenisové federace (ITF) v Santiagu de Chile.

S Německem mají tenisté negativní bilanci 4:10. Poslední vzájemné střetnutí skončilo po český tým hořce - prohrou v baráži v Liberci 2:3 v roce 2005, která znamenala premiérový sestup ze Světové skupiny. Z výhry se Češi naposledy radovali v sestavě s Ivanem Lendlem před 33 lety.

Aktuální německou jedničkou je 33. hráč žebříčku ATP Philipp Kohlschreiber a ve stovce jsou také Benjamin Becker (71.) a osmnáctiletý talent Alexander Zverev (79.), který ale v Davis Cupu ještě ani jednou nenastoupil.

"Mrzí mě, že nezačneme zápasem v Česku, ale budeme cestovat do Německa, které nebude s Kohlschreiberem jednoduchý soupeř," komentoval los kapitán Jaroslav Navrátil na facebooku týmu. "Ale los mohl dopadnou i hůře, s dalekým cestování. Ale, jak jsem tvrdil předem, existovaly i příznivější alternativy," dodal.

Češi letos prohráli v 1. kole doma s Austrálií a zachránili se mezi elitou po výhře v Indii. V obou zápasech chyběl Tomáš Berdych, který ale v příštím roce svoji účast v úvodním utkání přislíbil. Němci hráli po prohře s Francií v 1. kole rovněž baráž a v té porazili Dominikánskou republiku.

V případě postupu do čtvrtfinále by tenisté hráli s vítězem utkání mezi Francií a Kanadou.

Los Světové skupiny tenisového Davisova poháru pro rok 2016 - 1. kolo (4. - 6. března):

V. Británie - Japonsko, Srbsko - Kazachstán, Itálie - Švýcarsko, Polsko - Argentina, Francie - Kanada, Německo - ČR, Austrálie - USA, Belgie - Chorvatsko.

Další termíny:

čtvrtfinále: 15. - 17. července,

semifinále: 16. - 18. září,

finále: 25. - 27. listopadu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Pět mrtvých po atentátu na vozidlo Tálibánu v afghánském Dželálábádu

Vozidlo radikálního hnutí Tálibán, které od poloviny srpna vládne v Afghánistánu, se stalo v neděli ve městě Dželálábád terčem dalšího bombového útoku. Podle prvních zpráv agentury AP si vyžádal pět mrtvých, včetně dvou civilistů, z nichž jedno bylo dítě. Tálibán se k incidentu dosud nevyjádřil.

Další zprávy