Tenistky se těší na finále s Ruskem: Bude to vyhecované jako v hokeji

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
9. 11. 2015 14:44
Ještě bez Karolíny Plíškové, ale zato s dobrou náladou se v pondělí v Praze sešel český fedcupový tým před víkendovým finále s Ruskem.
Český fedcupový tým
Český fedcupový tým | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Ještě bez Karolíny Plíškové, ale zato s dobrou náladou se v pondělí v Praze sešel český fedcupový tým před víkendovým finále s Ruskem. Kapitán Petr Pála tak zatím přivítal na tréninku hlavně Barboru Strýcovou a Denisu Allertovou, která na srazu figuruje jako pětka.

"Dnes je to takový první oficiální den, jinak holky se sešly už včera, Lucka šla třeba s Petrou na pivo," začal s úsměvem Pála a připomněl tak slib, který v neděli Kvitová vůči Šafářové splnila (více ZDE). "Až dnes se holky zapojily do tréninku a všechny jsou v pohodě," dodal.

Od brzkých pondělních hodin se navíc v O2 areně připravuje povrch pro finále a opět by měl být rychlejší. "Já bych ho definoval jako středně rychlý. Určitě by neměl být pomalý. Holkám vyhovuje, daří se nám na něm, tak není důvod to nějak měnit," přiznal fedcupový kapitán.

Kvitová i Šafářová jsou odpočaté

Hráčky se mu sešly v dobré psychické i zdravotní kondici.  "Odpočinula jsem si úžasně. Dnes jsem si byla trochu zahrát, abych se nějak udržela, a všechno je v pořádku," řekla novinářům Petra Kvitová. "Taky jsem si odpočinula, ale potrénuju až zítra, zatím jsem si zvykala na časový posun," dodala Lucie Šafářová. Obě se dávaly dohromady po Turnaji mistryň v Singapuru.

Až v průběhu pondělí se připojí k reprezentaci Karolína Plíšková, která se dostala až do finále turnaje WTA Elite Trophy. Nestačila jen na Venus Williamsovou. "Škoda že Karolína nevyhrála. Viděl jsem tři zápasy, škoda že ve finále neproměnila setbol, mohlo to jít do třetího setu. Ale zahrála super, zvládla těžké zápasy, můžu ji jen chválit," prohlásil Pála.

Češky budou obhajovat titul proti Ruskám, za které přijede i největší hvězda Maria Šarapovová. "Proti Rusku je to vždycky prestižnější. To, že mají Mariu, asi ještě víc, ale i ta ostatní jména jsou velká, i kdyby ona nehrála, tak by to byl velký zápas," myslí si Strýcová. Sbornou doplňují ještě Jekatěrina Makarovová, Anastasila Pavljučenkovová, Jelena Vesninová a jako pátá Světlana Kuzněcovová.

Proti Rusku začala vítězná éra

Češky se mohou těšit z toho, že rovnou tři z nich už ruskou jedničku Šarapovovou letos porazily, Strýcová, Kvitová i Šafářová. "Já na ten pařížský zápas vzpomínám ráda. Mariu samozřejmě známe, víme, co nás čeká, bude to s ní těžké, ale těšíme se,"  hlásí poslední jmenovaná.

"Zápasy s Marií mají pro mě vždycky takový jiný náboj, je to samozřejmě velká světová hráčka, ale je to sní vždycky vypjatější. Je v tom ta pikantnost celého duelu."  podotkla Kvitová, která ji porazila před pár dny na Turnaji mistryň.

Tenistky berou zápas s Ruskem prestižně a prý bude vypjatý podobně jako v hokeji. "Pro mě je symbolem té rivality bitva ve finále olympiády. Seděla jsem jako malá na sedačce a koukala jsem, jak dává Svoboda vítězný gól," vzpomíná Strýcová.

"Já si zase vzpomenu na ten náš finálový zápas před čtyřmi lety, kde to bylo také vyhecované a začala tam taková ta naše éra, která, doufám, ještě bude pokračovat," věří česká jednička.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 minutami

Při náletech v Jemenu podle nevládní organizace zahynulo přes 60 lidí

Při náletech v Jemenu v pátek přišlo život více než 60 dospělých a tři děti. S odkazem na humanitární organizaci Save the Children o tom informovala agentura Reuters. Svědci na místě předtím agentuře sdělili, že několik lidí, včetně afrických migrantů, přišlo o život při náletu v provincii Saada. Mezinárodní výbor Červeného kříže (MVČK) mezitím informoval, že si nálet na věznici, kterou kontrolují šíitští povstalci, vyžádal sto mrtvých nebo zraněných. V kolika případech šlo o oběti na životech, není ale z prohlášení jasné.

Koalice vedená Saúdskou Arábií v Jemenu zintenzivnila útoky proti šíitským povstalcům začátkem tohoto týdne po útocích na Spojené arabské emiráty. Při jednom z náletů bylo podle agentury Reuters zasaženo záchytné centrum v severojemenské provincii Saada. Zatím však není jasné, kolik lidí přišlo o život. Podle Reuters jsou mezi oběťmi i afričtí migranti. Záchranáři vytahovali těla z trosek ještě kolem poledne místního času.

Organizace Save the Children uvedla, že si nálety v Jemenu vyžádaly životy více než 60 dospělých a tří dětí. Další podrobnosti nesdělila. MVČK uvedl, že 100 lidí přišlo o život, nebo bylo zraněno při náletu na věznici, kterou v provincii Saada spravují povstalci. Podle MVČK nálet provedla koalice vedená Saúdskou Arábií a lze očekávat, že se bilance obětí bude zvyšovat, jelikož záchranné práce na místě pokračují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy