Tenistka Klejbanovová vyhrála první zápas po rakovině

ČTK ČTK
21. 3. 2012 9:30
Ruska nehrála rok kvůli nádoru lymfatických uzlin
Alisa Klejbanovová
Alisa Klejbanovová | Foto: Reuters

Miami - Ruska Alisa Klejbanovová prožila po rakovině vítězný návrat na kurty. Bývalá dvacátá tenistka světa téměř rok nehrála a v prvním kole turnaje v Miami zdolala Švédku Johannu Larssonovou 2:6, 6:3 a 6:2.

"Jsem z výhry šťastná, ale určitě bych se nezbláznila, kdybych prohrála. Užívala jsem si to a především ty tenisové emoce mi chyběly," řekla Klejbanovová. "Je to normální první kolo, ale někde uvnitř se cítím velmi příjemně," uvedla.

Dvaadvacetiletá tenistka, vítězka dvou turnajů WTA, léčila od loňského května zhoubný nádor lymfatických uzlin. Až do prosince podstupovala chemoterapii v Římě, kde žije se svým přítelem italským volejbalistou Giacomem Rigonim.

Čtěte také:
Hradecká vypadla v Miami už v prvním kole
Kvitová může jít v Miami hned ve druhém kole na Venus

Klejbanovová, aktuálně 248. v žebříčku, nehrála v prvním setu dobře, ale od druhého se zlepšila a 64. hráčku světa Larssonovou donutila házet raketou.

"Nevěděla jsem, co mám od zápasu čekat a je dobře, že jsem si zahrála tři sety. Byl to dobrý test," dodala Klejbanovová, kterou ve druhém kole čeká krajanka Maria Kirilenková.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Dálnice D1 na Benešovsku byla hodinu neprůjezdná, ve směru na Brno se srazila dvě auta

Dopravní nehoda u Trhového Štěpánova v úterý zhruba na hodinu zastavila provoz na dálnici D1 ve směru na Brno. Kvůli srážce nákladního a osobního auta byl přerušený provoz mezi sjezdem číslo 49 u Psářů a sjezdem číslo 56 u Soutic. Jeden člověk byl zraněn. Vyplynulo to z informací Národního dopravního informačního centra a krajských hasičů.

Nehoda na 56. kilometru uzavřela dálnici D1 kolem 6:30. Podle mluvčí středočeských hasičů Terezy Fliegerové narazilo osobní auto do nákladního. "Bylo tam nějaké lehčí zranění. Hasiči nikoho nevyprošťovali, ale poskytli předlékařské ošetření," uvedla Fliegerová. Provoz na dálnici byl podle Národního dopravního informačního centra obnoven kolem 07:30.

Hasiči na D1 na Benešovsku zasahovali v minulých dvou dnech kvůli tragické hromadné nehodě na 49. kilometru ve směru na Brno. Při nedělní havárii cisterny a čtyř osobních aut jeden řidič uhořel, deset lidí ošetřili záchranáři. Kvůli palmovému oleji, který vytekl z cisterny, tam stále platí výstraha na kluzkou vozovku a omezení rychlosti.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Tajfun v Japonsku zabil už 66 lidí

Počet obětí ničivého tajfunu Hagibis, který o víkendu zasáhl Japonsko, vzrostl na nejméně 66, dalších 15 lidí je pohřešováno. Podle agentury DPA o tom informovala japonská televize NHK.

Agentura Kjódó napsala, že bez elektřiny je stále na 34 000 domácností. Bez dodávek vody se musí obejít 138 000 domácností.

V zasažených oblastech pokračuje pátrání po nezvěstných, do kterého jsou zapojeny tisíce policistů, hasičů i vojáků.

Další zprávy