Tenistka Böhmová byla zadržena v USA

ČTK
7. 4. 2006 16:50
Jacksonville - Česká tenistka Kateřina Böhmová byla ve Spojených státech zadržena kvůli údajné krádeži v obchodě. Devatenáctiletá hráčka ve svém dnešním prohlášení tvrdí, že došlo k nedorozumění. Agentura AP uvedla, že podle policie tenista společně se svou matkou odcizily oblečení a šperky v hodnotě 450 dolarů. Obě jsou na svobodě, ale jsou obviněny z krádeže.

"Při mých nákupech v Jacksonville došlo k nepříjemnému nedorozumění v obchodním centru. Zásadně odmítám všechna obvinění a tento spor nyní řeším právní cestou. Na základě doporučení svého právníka se k celé kauze až do vyřešení nemohu více vyjadřovat," uvedla Böhmová v prohlášení, které prostřednictvím manažerky Reginy Jandové zaslala ČTK. Böhmová se přesouvá na turnaj do Charlestonu, kde ji čeká v sobotu kvalifikace. "Pokusím co nejlépe koncentrovat," řekla tenistka.

"Kateřina tvrdí, že se v žádném případě nedopustila nezákonného jednání," uvedla Jandová, která je s hráčkou v kontaktu. Dodala, že ženy nebyly ve vězení, jak uváděly zahraniční agentury. "Jen u sebe neměly doklady a policie je odvezla na stanici," řekla Jandová.

Ochranka obchodního domu prý ve středu obě ženy zastavila, když se snažily opustit obchod bez zaplacení věcí ve svých taškách. Měly v nich dvoje džínové kalhoty, dva svetry, košili, náušnice a další šperky, napsala AP. Počínání Böhmové, která vypadla na probíhajícím turnaji v nedalekém Amelia Islandu po prohře s nejvýše nasazenou Naděždou Petrovovou z Ruska, zaznamenaly i průmyslové kamery.

Tenistka a její matka Kateřina Böhmová-Skronská, bývalá úspěšná hráčka, se policii snažily vysvětlit, že hledaly toaletu a domnívaly se, že nemusejí platit, dokud neopustí obchodní centrum.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Zábranský bude hrát ve Finsku za Jukurit Mikkeli

Hokejový obránce Libor Zábranský bude působit ve finském klubu Jukurit Mikkeli. Dvacetiletý hráč, který v této sezoně hostoval z Komety Brno v Karlových Varech, na severu Evropy podepsal dvouletou smlouvu.

Bývalý kapitán juniorské reprezentace se loni vrátil do Evropy po třech sezonách, které strávil v zámoří. Nezamířil ale do mateřské Komety, kterou vlastní jeho otec, ale hrál za Karlovy Vary. V dresu Energie nasbíral v 51 zápasech základní části extraligy 14 bodů za sedm branek a stejný počet asistencí. Ve čtyřech utkání play off se neprosadil.

Do Jukuritu si Zábranského vybral nový trenér a hvězda finského hokeje Olli Jokinen. "Je mi ctí hrát za klub s takovou historií. Vždy jsem chtěl působit ve Finsku a už se nemohu dočkat, až do Mikkeli přijedu. Věřím, že příští sezonu dokážeme velké věci," uvedl Zábranský na webu svého nového zaměstnance. V současnosti se seniorskou reprezentací chystá na přípravné zápasy proti Rakousku.

V aktuální sezoně oblékali dres předposledního týmu finské soutěže obránce Jakub Galvas a útočník Šimon Stránský. Oba by měli mít smlouvu i na příští sezonu, Galvas se však zřejmě bude snažit prosadit v zámoří, kde jej draftovalo Chicago.

před 1 hodinou

Prezident Čadu Idriss Déby zemřel na frontové linii. Zemi povede jeho syn

V Čadu v úterý zemřel prezident Idriss Déby, který ve volbách 11. dubna získal další prezidentský mandát. Oznámila to armáda. Její mluvčí citovaný agenturou AFP oznámil, že prezident zemřel na následky zranění, jež utrpěl na severu země, kde armáda bojuje s povstalci.

Stanice BBC oznámila, že bude rozpuštěna vláda a parlament a příštích 18 měsíců zemi povede vojenská rada. Podle agentury AP stane v jejím čele Débyho sedmatřicetiletý syn Mahamat Idriss Déby.

Právě v úterý na základě předběžných výsledků vyhlásili Débyho vítězem prezidentských voleb. Osmašedesátiletý politik tak získal už šestý mandát a podle předběžných výsledků ho volilo 80 procent lidí. Mnoho opozičních politiků ale volby bojkotovalo.

Další zprávy