reklama
 
 

Tenistka Böhmová byla zadržena v USA

7. 4. 2006 16:50
Jacksonville - Česká tenistka Kateřina Böhmová byla ve Spojených státech zadržena kvůli údajné krádeži v obchodě. Devatenáctiletá hráčka ve svém dnešním prohlášení tvrdí, že došlo k nedorozumění. Agentura AP uvedla, že podle policie tenista společně se svou matkou odcizily oblečení a šperky v hodnotě 450 dolarů. Obě jsou na svobodě, ale jsou obviněny z krádeže.

"Při mých nákupech v Jacksonville došlo k nepříjemnému nedorozumění v obchodním centru. Zásadně odmítám všechna obvinění a tento spor nyní řeším právní cestou. Na základě doporučení svého právníka se k celé kauze až do vyřešení nemohu více vyjadřovat," uvedla Böhmová v prohlášení, které prostřednictvím manažerky Reginy Jandové zaslala ČTK. Böhmová se přesouvá na turnaj do Charlestonu, kde ji čeká v sobotu kvalifikace. "Pokusím co nejlépe koncentrovat," řekla tenistka.

"Kateřina tvrdí, že se v žádném případě nedopustila nezákonného jednání," uvedla Jandová, která je s hráčkou v kontaktu. Dodala, že ženy nebyly ve vězení, jak uváděly zahraniční agentury. "Jen u sebe neměly doklady a policie je odvezla na stanici," řekla Jandová.

Ochranka obchodního domu prý ve středu obě ženy zastavila, když se snažily opustit obchod bez zaplacení věcí ve svých taškách. Měly v nich dvoje džínové kalhoty, dva svetry, košili, náušnice a další šperky, napsala AP. Počínání Böhmové, která vypadla na probíhajícím turnaji v nedalekém Amelia Islandu po prohře s nejvýše nasazenou Naděždou Petrovovou z Ruska, zaznamenaly i průmyslové kamery.

Tenistka a její matka Kateřina Böhmová-Skronská, bývalá úspěšná hráčka, se policii snažily vysvětlit, že hledaly toaletu a domnívaly se, že nemusejí platit, dokud neopustí obchodní centrum.

autor: ČTK | 7. 4. 2006 16:50

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama