Tenisté jsou v Americe: Plíšková může zažít bodové žně

Obhajoby titulů, bodové polštáře či prolomení špatné formy. Podívejte se, co všechno čeká české tenisty severoamerickým turné.
Tomáš Berdych - Po výměně trenéra se od něho čekaly velké věci, zpočátku sezony si držel vysokou výkonnost i přes to, že žádný turnaj nevyhrál. Jenže na French Open a Wimbledonu skončil už v osmifinále. Tak si v červenci alespoň spravil chuť svatbou s Ester Sátorovou. Teď má poslední šanci letos uspět na grandslamu, který si ještě do konce kariéry tolik přeje vyhrát.
Co se týče žebříčku, je na šestém místě. Až do amerického grandslamu obhajuje ze dvou turnajů jen 100 bodů, loni se mu totiž v přípravě na betonech tolik nedařilo. Na US Open nakonec došel do čtvrtfinále, kde vypadl s pozdějším vítězem Čiličem. Na americké tour by tak měl český tenista vytěžit co možná nejvíc. Na podzim ho čeká obhajoba finále z Pekingu a titulu ze Stockholmu.
Petra Kvitová - Na Wimbledonu chytila v prvních zápasech skvělou formu. Vypadalo to, že reálně může nejslavnější tenisovou trofej obhájit. Leč přišlo třetí kolo, v něm Jelena Jankovičová a bylo po všem. Čtvrtá hráčka světa tak teď má možnost se rehabilitovat v části sezony, kterou kvůli specifickému podnebí v Americe nemá jako astmatička moc ráda.
Loni se na severoamerické cestě rozjížděla pomalu. V Montrealu vyhrála jeden, a v Cincinnati dokonce ani jeden zápas. V New Havenu pak sice turnaj ovládla, jenže co je to platné, když uhrála jen 3. kolo US Open. Ze čtyř podniků tak obhajuje pouze 706 bodů.
Foto: Reuters
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
10. 8. 2015 6:01
Podívejte se, jak jsou na tom čeští tenisté před severoamerickým turné.

Více o tenistu čtěte ZDE

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Netanjahu opět hovořil o plánu zabrání části Západního břehu

Izrael si nenechá ujít "historickou příležitost", aby rozšířil svou svrchovanost na části Západního břehu Jordánu, prohlásil dnes izraelský premiér Benjamin Netanjahu. O možné anexi židovských osad na okupovaném Západním břehu hovořil v posledních dnech několikrát. Jde rovněž o jeden z bodů, který je obsažen v koaliční dohodě nové izraelské vlády

Zdroj: ČTK
Další zprávy