Tenisová Spice Girl i modelka. Kurnikovová slaví 35. narozeniny

Někdejší světová jednička v tenisové čtyřhře Anna Kurnikovová slaví 35. narozeniny, projděte si její kariéru v naší galerii.
Začala brzy a také velmi brzy i skončila. Ruská tenistka Anna Kurnikovová nastartovala kariéru už ve 14 letech, kdy poprvé jako nejmladší hráčka historie nakoukla do Fed Cupu, o osm roků později se z tenisové špičky přesunula do té modelingové. Dnes slaví moskevská kráska 35. narozeniny, pojďme si ji připomenout...
Steffi Grafová možná v devadesátých letech ani netušila, co se to na tenisových dvorcích rodí za hvězdu. Anně bylo 15 let, když debutovala na US Open a ve čtvrtém kole ji zastavila právě německá hvězda. Společné mají ovšem to, že je v minulosti trénoval opavský rodák Pavel Složil.
Běhavá a tenisově správně agresivní blondýna si brzy získala srdce nejednoho fanouška, a to i přes to, že v singlu na žádný větší výsledek nikdy nedosáhla.
Jejím grandslamovým maximem zůstalo semifinále z roku 1997. Lepšího výsledku už nikdy nedosáhla. Na žebříčku se dostala nejvýše na osmé místo.
Foto: Instagram Anny Kurnikovové
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
7. 6. 2016 5:51
Někdejší světová jednička v tenisové čtyřhře Anna Kurnikovová slaví 35. narozeniny, projděte si její kariéru v naší galerii.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 35 minutami

Barmský soud odsoudil k trestu smrti dva prodemokratické aktivisty

Barmský vojenský soud v pátek odsoudil k trestu smrti dva prodemokratické aktivisty. O vyneseném rozsudku informovala v oficiálním prohlášení vojenská junta, která převzala moc v Barmě po loňském převratu, při němž svrhla demokraticky zvolenou vládu vedenou Do Aun Schan Su Ťij a její Národní ligou pro demokracii (NLD). Barma nicméně už celé desítky let žádnou popravu nevykonala.

Podle informací agentury AFP byl k trestu smrti na základě protiteroristického zákona odsouzen člen NLD a bývalý poslanec Maun Ťjo. Stejný trest od vojenského tribunálu dostal také přední prodemokratický aktivista Ťjo Min Yu, známější pod přezdívkou "Kou Jimmy".

Vojenská junta v rámci své snahy rozdrtit disent v zemi odsoudila k trestu smrti desítky aktivistů brojících proti vojenskému převratu.

NLD držitelky Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij vyhrála s převahou volby v listopadu 2020. V únoru 2021 pak těsně předtím, než mohla její vláda zahájit druhý pětiletý mandát, následoval vojenský puč.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

V budoucí chilské vládě usedne většina žen, poprvé obsadí i resort obrany či vnitra

Budoucí chilský prezident Gabriel Boric, který se ujme úřadu v březnu, v pátek představil svou vládu. Většinu v ní budou mít ženy, které obsadí 14 z 24 křesel. Žena poprvé bude řídit ministerstvo vnitra a v čele ministerstva obrany stane vnučka bývalého prezidenta Salvadora Allendeho, kterého v roce 1973 svrhl armádní puč vedený generálem Augustem Pinochotem. Kabinet nového prezidenta je poměrně mlády a různorodý, uvedla agentura AFP.

Boric, kterému bude v únoru 36 let, avizoval, že plánuje velké reformy. Do nové vlády jmenoval řadu lidí, kteří se podobně jako on angažovali v protestech a hnutí za sociální spravedlnost. Mluvčí vlády se například stane bývalá vůdkyně studentského hnutí a komunistická zákonodárkyně Camilla Vallejová. Bývalá šéfka lékařské komory Izkia Sichesová se stane ministryní vnitra a rezort zahraničí obsadí právnička se zaměřením na lidská práva Antonia Urrejolaová. Ministerstvo obrany bude řídit vnučka bývalého prezidenta Allendeho Maya Fernándezová.

"Tato vláda má za úkol položit základy velkých reforem," uvedl ve svém proslovu Boric, kterého část politologů označuje za krajně levicového politika. Během předvolební kampaně slíbil například reformy ve zdravotnictví, školství či v penzijním systému a posílení role státu v těchto oblastech. Boric tak vychází vstříc požadavkům, které v posledních letech vznesly časté protesty v chilských ulicích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy