Klára Zakopalová - Cvetana Pironkovová

Klára Zakopalová
1:2
Cvetana Pironkovová

Dobrý den, vítejte u online reportáže ze zápasu 2. kola turnaje v Hobartu mezi Klárou Zakopalovou a Bulharkou Cvetanou Pironkovovou. Zápas by měl začít v 9:10 SEČ.

Třicetiletá česká tenistka se díky postupu do finále na turnaji v čínském Šen-čenu dostala na 23. místo žebříčku WTA, což je pro ní dosavadní kariérní maximum.

Pětadvacetileté Bulharce sice v aktuálním žebříčku patří až 39. příčka, pohybovala se však už v elitní dvacítce. Na rozdíl od Zakopalové je pro ni turnaj v Hobartu vůbec prvním v sezoně.

V prvním kole měly obě tenistky snadnou práci. Zakopalová vyhrála ve dvou setech nad Maďarkou Tímeou Babosovou, Pironkovová pak stejným poměrem vyhrála nad Rumunkou Irinou Beguovou.

Zakopalová sice úvodní dva vzájemné zápasy s Pironkovou prohrála, zbylé tři však ukořistila ona, včetně toho posledního loni v Paříži.

Obě tenistky jsou na kurtu, zápas začne zhruba v 9:10 SEČ.

0:0

Zápas začíná, na podání jde jako první Pironkovová.

15:40 Zakopalová ukazuje, že return je v poslední době její obrovská zbraň. Hned v úvodním gemu si vypracovala dva brejkboly.

1:0

Zakopalová hned první brejkbol využívá a už v úvodu zápasu bere soupeřce podání.

2:0

Zakopalová brejk potvrzuje, vstup do utkání jí zatím vychází parádně.

15:40 Historie se opakuje. Zakopalová si znovu při podání soupeřky dokázala vypracovat dva brejkboly.

3:0

A také tentokrát hned ten první využívá. Znovu bere Pironkovové servis a ukazuje, že v těchto dnech jede na vítězné vlně.

30:40 a je tu první brejkbol v zápase pro Bulharku.

40:40 Klára jej však povedeným servisem odvrací.

4:0

Vzápětí přidává další dva fiftýny a i tentokrát brejk potvrzuje. Už jen tak jen dva gemy od zisku prvního setu.

4:1

Až teprve na třetí pokus Pironkovová své podání uhájila a snižuje na 1:4.

15:40 Bulharka si navíc při podání Zakopalové vypracovala dva brejkboly.

4:2

Pironkovová hned první brejkbol tentokrát využívá, poprvé bere dnes Zakopalové servis a vrací se do boje o první set.

4:3

Pironkovová získává třetí hru v řadě a dostává se na dostřel. Zakopalovou tak zároveň dostávápod větší tlak.

5:3

Zakopalová však krizovou situaci s přehledem ustála, podání si tentokrát bezpečně udržela a je už jediný gem od zisku prvního setu.

0:40 a jsou tu hned tři setboly pro českou hráčku.

6:3 = 1:0

Zakopalová hned ten první využívá, dnes potřetí bere soupeřce servis, a vyhrávává tak po půlhodině první sadu v poměru 6:3.

0:0

Začíná druhý set, na podání jde Zakopalová.

15:40 Druhá sada nezačíná pro českou hráčku nikterak dobře, Pironkovová si hned na úvod setu vypracovavá dva brejkboly.

40:40 Zakopalová však o první gem bojuje. Dvěma fiftýny v řadě srovnává na shodu.

40:A Je tu však další brejkbol pro Bulharku.

0:1

Tentokrát Pironkovová brejkbol využívá a dnes už podruhé bere Zakopalové servis.

0:2

Bulharka potvrzuje vzápětí brejk čistou hrou.

1:2

Také Zakopalová však nyní uhrává na servisu čistou hru a vrací se do boje o druhou sadu.

1:3

Pironkovová však při svém servisu působí nyní hodně jistě a znovu odskakuje na rozdíl dvou her.

0:40 Navíc vzápětí si na své konto připisuje další tři brejkboly.

1:4

Hned ten první využívá, podruhé ve druhém setu a celkově už potřetí bere Zakopalové její servis a je už jen dvě hry od srovnání stavu setů na 1:1.

30:40 Zakopalová však stále nic nevzdala a pokouší se o re-break.

2:4

A re-break je skutečně tady, svůj brejkbol okamžitě využívá a rozfoukává jiskru naděje na zisk druhé sady.

3:4

Čistou hrou navíc brejk potvrzuje a už je opět na dostřel jednoho gemu.

30:40 Teď je to Klára, kdo tahá za delší konec, opět má šanci na brejk.

4:4

Ano. Klára brejkbol využívá, opět bere soupeřce servis, získává třetí hru v řadě a srovnává stav druhé sady na 2:2.

0:40 Bohužel tenhle zápas je dnes jako na houpačce. Pironkovová si nyní vypracovala hned tři brejkové možnosti.

4:5

Bulharka bere Zakopalové servis čistou hrou, už potřetí v tomto setu tak získává její podání a navíc po pauze půjde servírovat na zisk druhé sady.

4:6 = 1:1

Pironkovová brejk potvrzuje čistou hrou, vyhrává druhý set v poměru 6:4, a o vítězce zápasu tak bude muset rozhodnout až třetí sada.

4:6 = 1:1

0:0

Začíná třetí set, na podání jde Zakopalová.

1:0

Česká tenistka si servis na rozdíl od úvodu a závěru druhého setu udržela a ujímá se vedení.

30:40 Vyhraná hra jí dodává sebevědomí, vypracovala si šanci na brejk.

2:0

A ten také využívá. Dnešní zápas je ve znamení vln, teď je nahoře zase Zakopalová.

40:A Zakopalová sice vedla 40:15, po třech fiftýnech v řadě má však Bulharka šanci na re-break.

2:1

To je velká škoda, Pironkovová si okamžitě bere ztracené podání zpět a je zpět ve hře o postup.

2:2

Bulharka brejk potvzuje a srovnává na 2:2. Zakopalová sice dokázala srovnat na shodu, víc už jí Pironkovová nepovolila.

0:40 Neskutečné. Teď je to zas Bulharka, kdo má jasně navrch. Vypracovala si nyní tři šance na brejk.

2:3

Pironkovová čistou hrou opět bere Zakopalové servis a po třetí vyhrané hře v řadě zcela otáčí vývoj třetí sady.

2:4

Pironkovová brejk opět potvrzuje a už je jen dvě hry od postupu do čtvrtfinále.

15:40 Teď už je Klára hodně dole, Bulharka má další dva brejkboly.

40:40 Klára sebrala poslední zbytky sil a srovnává na shodu.

Jenže je tu další brejkbol Bulharky.

2:5

Ten už Pironkovová ale využívá. Získává třetí servis Zakopalové v řadě a celkově už pátou hru za sebou a nyní půjde podávat na postup mezi nejlepších osm hráček turnaje.

40:30 a první mečbol pro Bulharku.

2:6 = 1:2

Pironkovová jej hned využívá, vyhrává šestou v řadě, třetí sadu získává v poměru 6:2 a tím po hodině a čtyřiceti minutách hry i celý zápas. Zakopalová měla zápas výborně rozjetý, od stavu 4:4 ve druhém setu však uhrála jen dvě hry, celkově pak přišla hned sedmkrát o svůj servis a její série výher s Bulharkou tak končí.

Tímto se s vámi loučím a u další tenisové online reportáže se těším na shledanou.