Andrea Hlaváčková - Maria Kirilenková

Andrea Hlaváčková
2:1
Maria Kirilenková

Dobrý den, vítejte u online reportáže ze zápasu 3. kola dvouhry žen na US Open mezi Andreou Hlaváčkovou a nasazenou čtrnáctkou Mariou Kirilenkovou z Ruska. Zápas začne po 20. hodině SELČ.

Předchozí zápas třetího kola mezi Španělem Nicolásem Almagrem a Američanem Jackem Sockem skončil. Duel Hlaváčková - Kirilenková tak začne zhruba ve 20:40.

Zatímco 82. žena žebříčku WTA postoupila do třetího kola dvouhry na grandslamovém turnaje vůbec poprvé, světová dvanáctka Kirilenková se dostala na US Open už do 4. kola. Nejdále se dostala na grandslamech letos na Wimbledonu a na Australian Open v roce 2010 do čtvrtfinále, na olympiádě v Londýně navíc postoupila až do semifinále, když ve čtvrtfinále porazila Petru Kvitovou. Nakonec však skončila až čtvrtá.

Jak šestadvacetiletá Hlaváčková, tak o rok mladší soupeřka však medaili z Londýna ve svém držení mají. Hlaváčková získala stříbro ve čtyřhře po boku Lucie Hradecké, Kirilenková bronz spolu s Naďou Petrovovou.

Ještě se podíváme na cestu turnajem obou tenistek. Hlaváčková porazila v 1. kole ve dvou setech krajanku Kláru Zakopalovou a ve druhém kole ve třech setech Kazašku Voskobojevovou. Kirilenková na úvod porazila ve dvou setech Jihoafričanku Sheepersovou a ve druhém kole stejně snadno Maďarku Arnovou.

Obě tenistky, které se spolu střetnou ve dvouhře vůbec poprvé, přicházejí na kurt.

0:1

První sada byla jasně v režii Kirilenkové. Při svém podání povolila Hlaváčkové jediný fiftýn.

1:1

Druhá dnešní hra měla zrcadlově obrácený průběh. První tři fiftýny na svém servisu si uhrála Hlaváčková, pak získala fiftýn Ruska, gem však vzápětí Češka ukončila.

1:2

Zatím se hraje bez brejkbolů. Hlaváčková si sice vypracovala vedení 30:15, pak si ale pomohla Kirilenková třikrát výborným servisem.

2:2

Hlaváčková kontruje na servisu první čistou hrou zápasu.

2:3

Hlaváčková se dostala jako první dostat při servisu soupeřky dostat na shodu, Kirilenková však opět v důležitou chvíli dvakrát výborně zaservírovala.

3:3

To Hlaváčková znovu dokázala svou suverenitu na servisu. Během nich povolila Rusce dohromady zatím jen dva fiftýny.

40:A Hlaváčková si vypracovala první brejkbol zápasu.

3:4

Ruska bohužel brejkbol odvrátila a sama vzápětí svůj třetí gembol využila k zisku důležitého gemu.

4:4

Hlaváčková je naopak při svém podání stále suverénní. Kirilenková sice vedla 30:15, následně však tři servisy soupeřky nedokázala vrátit do kurtu.

15:40 a jsou tu další dva brejkboly pro Hlaváčkovou.

5:4

Hlaváčková nechytatelným returnem do rohu kurtu hned první brejkbol využívá a po pauze bude podávat na výhru v prvním setu.

0:40 Bohužel Kirilenková si vypracovala své vůbec první tři brejkboly v zápase. Pro Hlaváčkovou v ten nejnevhodnější čas.

5:5

Kirilenková za stavu 30:40 třetí nabízený brejkbol využívá a zachraňuje se v prvním setu.

5:6

Role se obracejí, Kirilenková brejk potvrdila a Hlaváčková bude podávat na záchranu v setu. Češka sice vedla 30:15, pak ale dvakrát předvedla nevynucenou chybu a Ruska už si hru pohlídala.

Olympijská semifinalistka Maria Kirilenková z Ruska si snadno poradila s Jihoafričankou Sheepersovou. | Foto: Reuters

15:40 a první dva setboly zápasu pro Kirilenkovou.

40:40 Andrea oba setboly odvrátila přesnými údery na lajnu.

Po dvou neproměněných gembolech Hlaváčkové má Kirilenková další setbol.

5:7

To je velká škoda. Hlaváčková podruhé za sebou přichází o svůj servis, a Kirilenková tak vyhrává první set v poměru 7:5, přestože Hlaváčková podávala za stavu 5:4 na vítězství v setu.

0:0

Začíná druhý set, na podání jde Kirilenková.

0:1

Kirilenková zahájila stejně jako v prvním setu na svém servisu bez obtíží.

1:1

Také Hlaváčková na svém servisu tentokrát uspěla a zastavuje sérii čtyř vyhraných her soupeřky v řadě. Kirilenková sice dokázala dotáhnout hru na shodu, pak ale zahrála Hlaváčková dva vítězné míče.

1:2

Ruska je v posledních hrách na svém podání bezchybná.

2:2

Také Andrea se však po nezdaru v závěru prvního setu na svém podání drží a Kirilenkové brejkbol nepovoluje.

30:40 a brejkbol pro Andreu.

3:2

Andrea jej okamžitě využívá a stejně jako v úvodním setu si jako první bere podání soupeřky.

0:40 Bohužel se opakuje navlas stejná situace z prvního setu. Po brejku Hlaváčkové má Kirilenková tři brejkboly.

40:40 Tentokrát Hlaváčková všechny tři brejkboly dokázala odvrátit. Dvakrát si pomohla esem.

4:2

Neskutečné. Přímý bod a eso z druhého servisu - Andrea po pěti fiftýnech v řadě brejk potvrzuje a blíží se k výhře ve druhém setu.

4:3

Kirilenková se po třech prohraných gemech v řadě vrací do hry čistou hrou.

30:40 Hlaváčková dělá dvojchybu a Kirilenková má brejkbol.

0:40 Hned vzápětí si však Andrea vypracovala tři brejkboly.

5:4

A hned první využívá. Stejně jako v prvním setu tak po puaze bude podávat za stavu 5:4 na výhru v setu.

40:30 a první setbol v zápase pro Hlaváčkovou.

6:4

Hlaváčková setbol využívá a druhou sadu vyhrává po hodině a 50 minutách hry v poměru 6:4. O postupující do osmifinále tak musí rozhodnout třetí sada.

0:0

Začíná třetí set, na podání začne opět Kirilenková.

0:1

Kirilenková začíná třetí set čistou hrou.

1:1

Hlaváčková však na svém servisu oplácí stejnou mincí.

1:2

Stejně jako v úvodních dvou setech si obě tenistky svůj servis zatím bezpečně drží.

2:2

Třetí set je stále bez shody, tentokrát si se svým podáním poradila Hlaváčková.

15:40 a Hlaváčková má dva brejkboly.

3:2

Ano. Hlaváčková bere počtvrté v zápase Kirilenkové servis a je už jen tři hry od postupu. Proměnila hned první brejbol po chytrém zkrácení hry.

4:2

Hlaváčková brejk potvrzuje čistou hrou a nyní už doslova sahá po životním postupu ve dvouhře.

4:3

Kirilenková po třech prohraných hrách v řadě tentokrát uspěla. Třetí set má navlas stejný scénář jako ten druhý. Doufejme však, že se tentokrát nebude opakovat a že Kirilenková nesrovná na 4:4.

5:3

Andrea Hlaváčková je jediný gem od postupu do osmifinále. Rusce povolila při svém podání jediný fiftýn. Kirilenková nyní začíná podávat na záchranu v zápase.

5:4

Ruska snižuje, nyní však bude Andrea podávat na postup do osmifinále.

30:15 Andrea je dva míče od výhry.

40:30 Andrea má mečbol.

Ruska však mečbol odvrací.

Druhý mečbol pro českou tenistku.

Kirilenková však odvrací i ten.

Navíc si Ruska nyní vypracovala brejkbol.

Ale ten zase odvrací Andrea a je tu třetí shoda.

Navíc si nyní Andrea vypracovala třetí mečbol.

Je konec. Třetí možnost na ukončení zápasu už Andrea téměř po třech hodinách hry využila a vyhrává třetí set v poměru 6:4. Postupuje tak do osmifinále, kde se utká s největší adeptkou na titul, Američankou Serenou Williamsovou.

Už postupem do 3. kola si Andrea vylepšila grandslamové maximum ve dvouhře, nyní maximum ještě povýšila. Navíc "pomstila" Petru Kvitovou, kterou Kirilenková vyřadila ve čtvrtfinále her v Londýně.

Tímto se s vámi loučím a u další online reportáže z US Open se těším na shledanou.