Tecl skóroval hned v premiéře a pomohl Plzni k jasné výhře

9. 1. 2013 19:15
Stanislav Tecl se hned v premiéře v plzeňském dresu blýsknul gólem
Stanislav Tecl se hned v premiéře v plzeňském dresu blýsknul gólem | Foto: ČTK

Plzeň - Fotbalisté Plzně v prvním utkání zimní přípravy zvítězili 7:1 nad divizním celkem Senco Doubravka.

O úvodní trefu zápasu se postaral Stanislav Tecl, který tak hned při premiéře za Viktorii potvrdil pověst střelce, kvůli čemuž z něj Plzeň udělala svou hlavní zimní posilu.

Hattrickem za osm minut se blýskl ruský útočník Roman Adamov, který kvůli zranění přišel o většinu podzimu.

Tecl nastoupil v zahajovací sestavě v útočné dvojici s Markem Bakošem. Trenér Pavel Vrba tak hned na úvod přípravy zkusil změnu rozestavení a hrál na dva klasické útočníky.

A jejich spolupráce fungovala. Při úvodním gólu Bakoš přistrčil míč Teclovi, ten se kličkou zbavil obránce a vstřelil první branku za Plzeň.

Střídající Adamov dal hattrick

Následně dvakrát zaúřadoval kapitán Horváth. Nejprve se sám trefil z přímého kopu, pak našel skórujícího Rajtorala.

Druhé půle pak patřila Adamovovi. Během osmi minut nastřílel tři branky a krátce nato připravil branku pro Ďuriše.

Příští utkání sehraje Plzeň v sobotu s Domažlicemi.

Viktoria Plzeň - Doubravka 7:1 (3:1)

Branky Plzně: 51., 54. a 59. Adamov, 21. Tecl, 23. Horváth, 32. Rajtoral, 63. Ďuriš.
1. poločas: Pavlík - Rajtoral, Chocholoušek, Ševinský, Limberský - Fillo, Horváth, Darida, Zeman - Tecl, Bakoš.
2. poločas: Mandous - Řezník, Chubutija, Sladký, Končal - Ďuriš, Kyndl, Kolář, Malakjan - Vaněček, Adamov. Trenér: Vrba.