Žádost o ruku, spousta cukroví i divoký taneček. Podívejte se, jak čeští sportovci tráví Vánoce

Sport Sport
Aktualizováno 25. 12. 2017 13:18
Rodinná pohoda, ale i pilný trénink. Podívejte se, jak tráví vánoční svátky čeští sportovci.

Česká tenisová jednička Karolína Plíšková na přísné dodržování tradic příliš nedbá. Ještě na Štědrý den hrála turnaj v Thajsku a Vánoce tedy slavila předčasně. "Moc to neprožívám, asi když jsme byla malá, tak ano, děti to berou jinak. Ale už v minulosti jsme odlétali do Austrálie dřív a Vánoce moc neslavili. Já už stromeček týden mám, takže si vánoční čas dělám trochu dřív," přiznala novinářům. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy