Tak skončila hlavní rivalka Sereny. Britové se radují z rekordního úspěchu

Podívejte se na fotogalerii ze středečních čtvrtfinálových zápasů na Australian Open.
Viktoria Azarenková byla jednou z největších favoritek Australian Open, možná dokonce větší než Serena. Jenže čtvrtfinále nezvládla.
Nad její síly byla Němka Angelique Kerberová
Kerberová vyhrála první set 6:3, ve druhém dokonce dokázala otočit stav 2:5 na 7:5.
Němka hrála velmi ofenzivně, naopak Azarenková nezvykle chybovala
Foto: Reuters
Sport Reuters Sport, Reuters
27. 1. 2016 9:33
Podívejte se na fotogalerii ze středečních čtvrtfinálových zápasů na Australian Open.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Airbus reorganizuje výrobu, ve Francii závody spojí, v Německu naopak rozdělí

Evropský výrobce letadel Airbus ohlásil největší reorganizaci svých výrobních závodů ve Francii a Německu za více než deset let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Airbus výrobu uskupí do tří celků. Ve Francii výrobu sloučí, v Německu rozdělí. O provozu ve Španělsku se vede debata.

Ve Francii výrobce letadel spojí výrobu aerostruktur do jednoho subjektu. Závody v Saint-Nazaire a Nantes, kde se montují trupy letounů, se tak sloučí s divizí Stelia s globální působností.

V Německu Airbus rozdělí divizi Premium Aerotec. Část z ní sloučí se závody ve městech Stade a Hamburk, z části vznikne samostatná divize, která se bude zabývat výrobou detailních součástek v omezeném množství.

"Posuzujeme různé vlastnické struktury s cílem najít to nejlepší řešení," uvedl mluvčí společnosti ohledně naposledy zmíněné divize. Ta produkuje jak jednoduché součástky za pár dolarů, tak i ty složitě obráběné, co stojí desítky tisíc dolarů. Spadat by pod ní měla i část továrny v Augsburgu a rumunský závod v Brašově.

Šéf podniku Guillaume Faury před dvěma měsíci označil výrobu aerostruktur, do nichž se řadí i trupy letadel, za hlavní předmět podnikání Airbusu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy