V místech, kam člověk dosud nevkročil. Tak Češi bojovali s velehorou Karákóramu

V místech, kam člověk dosud nevkročil. Tak Češi bojovali s velehorou Karákóramu
Muču Kiš tak zůstává zatím nezdolána. Kořínek a spol. se ovšem snu o dobytí jejího vrcholu nevzdávají. Pokud to situace dovolí, rádi by se do Pákistánu vydali příští rok znovu.
Jiří Janák a Pavel Kořínek během traverzu mezi C2 a C3.
Aklimatizace proběhla v pohoří Ultar, na dohled od ikonické hory Lady Finger (vlevo) a Hunza Peak.
...
Foto: Archiv Pavla Kořínka
yac yac, Pavel Kořínek
3. 10. 2020 11:25
Jiří Janák, Pavel Bém a Pavel Kořínek se v září pokusili o zdolání nejvyšší dostupné nezlezené hory světa, Muču Kiš. Podívejte se, jak jejich expedice v pohoří Karákóram probíhala.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Lyžař Švancer je třetím nejlepším mladým sportovcem Evropy

Šestnáctiletý akrobatický lyžař Matěj Švancer skončil třetí v zimní části ankety o nejlepšího mladého sportovce Evropy, kterou pořádá Evropský olympijský výbor. Cenu Piotra Nurowského získala italská biatlonistka Linda Zingerleová. Před Švancerem se umístila ještě rakouská sdruženářka Lisa-Marie Hirnerová.

"Moc si toho vážím. Beru to jako odměnu za všechno, co se mi povedlo minulou sezonu. Chtěl bych poděkovat českému i rakouskému týmu a všem, kteří se na mých výsledcích a přípravě podílejí. Zároveň je to pro mě velká motivace do budoucna. Budu se snažit ukázat, že to je zasloužené ocenění, v této sezoně k tomu bude snad dost příležitostí," uvedl Švancer v tiskové zprávě lyžařského svazu.

před 1 hodinou

Policisté na jihu Moravy zadržela dalších 12 migrantů v dodávce

Cizinecká policie v Jihomoravském kraji zadržela na dálnicích dalších 12 běženců, čtyři Syřany a osm Afghánců. Policie to v pátek uvedla na svém twitteru. Běženců zajištěných na jihu Moravy v poslední době přibývá.

Asi tři desítky policistů na akci kontrolovali nákladní vozy, dodávky i autobusy ve čtvrtek, spolu s celníky zkontrolovali přes 400 vozů. Zjistili 12 cizích státních příslušníků, kteří jsou podezřelí z toho, že na české území vstoupili neoprávněně. Na D1 u Ostrovačic kontrolovali dodávku, kterou řídil Syřan s povoleným pobytem v Německu. V dodávce ale byli další čtyři Syřané. Na D2 pak kontrolovali kamion, kdy detektor tlukotu srdce uvnitř odhalil přítomnost lidí. Šlo o osm Afghánců.

"V současnosti ve všech případech probíhá prověřování, jehož úkolem je zjistit okolnosti, za jakých se osoby do vozidel dostaly a jaká byla skutečná úloha jejich řidičů," uvedli policisté.

Zdroj: ČTK
Další zprávy