V místech, kam člověk dosud nevkročil. Tak Češi bojovali s velehorou Karákóramu

V místech, kam člověk dosud nevkročil. Tak Češi bojovali s velehorou Karákóramu
Muču Kiš tak zůstává zatím nezdolána. Kořínek a spol. se ovšem snu o dobytí jejího vrcholu nevzdávají. Pokud to situace dovolí, rádi by se do Pákistánu vydali příští rok znovu.
Jiří Janák a Pavel Kořínek během traverzu mezi C2 a C3.
Aklimatizace proběhla v pohoří Ultar, na dohled od ikonické hory Lady Finger (vlevo) a Hunza Peak.
...
Foto: Archiv Pavla Kořínka
yac yac, Pavel Kořínek
3. 10. 2020 11:25
Jiří Janák, Pavel Bém a Pavel Kořínek se v září pokusili o zdolání nejvyšší dostupné nezlezené hory světa, Muču Kiš. Podívejte se, jak jejich expedice v pohoří Karákóram probíhala.
 

Právě se děje

před 54 minutami

Biker Cink si v Novém Městě zopakoval čtvrté místo z úvodu SP

Biker Ondřej Cink dojel v závodě Světového poháru v cross country v Novém Městě na Moravě čtvrtý, stejně jako před týdnem v úvodu seriálu v německém Albstadtu. S velkým náskokem dnes zvítězil Brit Thomas Pidcock.

Cink se na domácí trati držel od začátku v popředí, a přestože se mu vzdalovaly medailové pozice a jel dlouho osamocený, dokázal udržet cenné čtvrté místo. Na Pidcocka měl ztrátu přesně dvou minut.

před 1 hodinou

Vrtulník zasahoval u nehody na dálnici D11. Úsek už je průjezdný

Nákladní vůz najel odpoledne na 51. kilometru dálnice D11 ve směru na Prahu do vozidla silničářů. Při nehodě utrpěl jeden silničář zranění, na místě zasahoval vrtulník. Dálnice byla v místě nehody asi 30 minut uzavřena, řekla mluvčí hasičů Dagmar Zemanová. Provoz byl obnoven před 17:00.

Auto silničáře při nehodě podle Zemanové srazilo. Nehoda se stala krátce po 16:00. Pětatřicetiletý muž utrpěl středně těžká zranění nohou a hlavy, letecky byl po ošetření převezen do královéhradecké nemocnice, řekla mluvčí záchranářů Petra Homolová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy