Synek i další. Do finále veslařského ME už postoupily čtyři české posádky

ČTK ČTK
27. 5. 2017 12:34
Zatím čtyři české posádky dnes dokázaly postoupit do finále mistrovství Evropy ve veslování v Račicích. Z prvního místa v semifinále prošel do boje o titul skifař Ondřej Synek, z oprav poté dvojka bez kormidelníka Lukáš Helešic, Jakub Podrazil i dvojskif Lenka Antošová, Kristýna Fleissnerová.
Ondřej Synek.
Ondřej Synek. | Foto: ČTK

Račice - Zatím tři české posádky dnes dokázaly postoupit do finále mistrovství Evropy ve veslování v Račicích. Z prvního místa v semifinále prošel do boje o titul skifař Ondřej Synek, z oprav poté dvojka bez kormidelníka Lukáš Helešic, Jakub Podrazil i dvojskif Jitka Antošová, Kristýna Fleissnerová.

Ve finále se představí i čtyřka bez kormidelníka lehkých vah Jiří Kopáč, Jan Vetešník, Milan Viktora, Jan Hájek, která měla s ohledem na nízký počet přihlášených posádek start v medailových bojích jistý již před začátkem akce.

Synek bez problémů vyhrál páteční úvodní rozjížďku a nezaváhal ani dnes. Druhého Bělorusa Stanislava Ščarbačenju porazil o více než sekundu. V závěru ale opět viditelně šetřil síly na boj o pátý kontinentální titul v kariéře.

Antošové s Fleissnerovou i Helešicovi s Podrazilem v pátek o jedno místo unikl přímý postup do bojů o medaile, dnes ale nezaváhali a do finále se kvalifikovali.

Antošová s Fleissnerovou porazily druhé Norky Theu Helsethovou a Marianne Madsenovou o více než dvě sekundy a vyhrály stejně jako Synek stylem start - cíl.

"Nevím, jak to vypadalo ze břehu, ale musely jsme hodně závodit. Nebylo to pohlídané. Norky nás překvapily, že jely tak rychle, ale s postupem jsme určitě spokojené," řekla Antošová, která se svou parťačkou obhajuje bronz z loňského ME. "Finále bude hodně vyrovnané, nedá se říct, že by byly nějaké jasné favoritky. Možná Holanďanky, ale ostatní na tom budou stejně. Bude to velký boj," dodala Antošová.

Helešic s Podrazilem nestačili jen na britskou dvojici Jacob Dawson, Matthew Rossiter. "Celou dobu jsme byli na druhém místě. Před námi byli asi 1250 metrů Bělorusové, a když do toho pak šlápli Britové, tak jsme s nimi neudrželi tempo. Tajně jsem ale doufal, že to Bělorusové psychicky nezvládnou, což se potvrdilo, a my jsme přes ně taky přešli. Pak už jsme si postup pohlídali," řekl Podrazil.

V B finále se v neděli představí skifařka Lucie Žabová, skifařka lehkých vah Monika Nováková, dvojskif lehkých vah Miroslav Vraštil, Jiří Šimánek a čtyřka bez kormidelníka Jakub Makovička, Jan Potůček, Jakub Paroulek, Kornel Altman.

Dnes se v Račicích představí v bojích o finále ještě dvě české posádky.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Tři desítky dětí na táboře na Novojičínsku ošetřili kvůli zažívacím obtížím záchranáři, případ řeší hygiena

Záchranáři ošetřili během víkendu tři desítky dětí z dětského tábora na Novojičínsku. Trpěly nevolností, průjmy a zvracely. Devět dětí skončilo v nemocnici. Ostatní, které měly zdravotní problémy, jely domů. Řekl to mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. Děti se nakazily podle informací ČTK pravděpodobně ze svačiny, kterou některé nesnědly hned, ale až později odpoledne.

"Příčiny přesně neznáme. Zjišťuje je nemocnice a hygienici," uvedl Humpl. Dodal, že záchranáři se o situaci dozvěděli v sobotu před půlnocí. "Na místě zasahovalo pět posádek," dodal. Lékaři ošetřili 33 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy