Beachvolejbalistky Řeháčková s Gálovou skončily v Baku páté

ČTK ČTK
Aktualizováno 19. 6. 2015 20:40
Nikola Mazurová ani bronzová olympijská medailistka z Londýna Adéla Sýkorová, která patřila mezi adeptky na cenný kov i v Baku, v kvalifikaci neuspěly.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Baku - Plážové volejbalistky Karolína Řeháčková a Eliška Gálová obsadily na Evropských hrách v Baku dělené páté místo.

Jejich pouť turnajem skončila ve čtvrtfinále, v němž je porazila 2:0 litevská dvojice Ieva Dumbauskaiteová, Monika Povilaityteová. Český pár v prvním setu promarnil vedení 8:4, soupeřky rozhodly o zisku první sady sérií sedmi vyhraných míčů od stavu 12:13.

Litevské juniorky zápas kontrolovaly

Po vítězství 21:17 měly litevské mistryně světa do 19 let z roku 2012 a loňské finalistky MS do 21 let druhou sadu pod kontrolou od samého počátku a dovolily českým volejbalistkám uhrát jen 14 míčů.

"Zápas rozhodl jejich dobrý servis. Nehrály úplně na esa, ale měly jsme s tím problémy. Ony se chytly a nenápadně nás upodávaly," řekla Řeháčková. "Měly i výškovou převahu, kterou jsme se snažily nahradit bojovností, ale dnes se nám to tolik nedařilo jako v jiných zápasech," doplnila Gálová.

Česká dvojice se dala dohromady speciálně pro Evropské hry, i proto byly s výsledkem na kurtech u Kaspického moře spokojené. "Když jsme sem jely, tak jsme takový výsledek nečekaly," přiznala Gálová. "Dělené páté místo je pro nás velký úspěch," řekla Řeháčková.

Oba mužské páry zakončily boje v základních skupinách shodně porážkami 1:2, přesto postoupily do vyřazovací fáze. Jan Hadrava s Přemyslem Kubalou se dvěma výhrami skončili ve skupině druzí, Robert Kufa s Janem Dumkem vyhráli jen jednou, což jim stačilo na třetí místo. Ještě dnes odpoledne čekají obě české dvojice zápasy o postup do osmifinále.

Mazurové a Sýkorové se nevedlo

Ve střelbě ze sportovní malorážky na 3x20 ran se Nikole Mazurové ani bronzové olympijské medailistce z Londýna Adéle Sýkorové nepodařilo uspět v kvalifikaci. Sýkorová patřila k favoritkám, kvalifikaci začala výborně a po 20 ranách vleže jí patřila šestá příčka.

Po položce vkleče ale vypadla z postupových pozic na 17. místo a po stojce skončila pětadvacátá. Dvacetiletá Mazurová se naopak posouvala vzhůru a nakonec obsadila 13. místo. Od finálové osmičky ji dělily dva body, Sýkorová ztratila na postup sedm bodů.

"Dala jsem tři osmičky, o kterých jsem vůbec nevěděla. Bylo to hodně těžké. Vleže, ze začátku, začal foukat vítr a já jsem se v tom ztratila. Než jsem se našla, tak mi to trvalo nějakých osm ran," řekla zklamaná Mazurová.

Problémem nebyl ani vítr

"Jsou to jen dva body, jedna osmička. Spíše mě to mrzí proto, že o těch špatných nevím. Kdybych udělala chybu, o které vím, tak si řeknu: Dobře, stane se," dodala.

Sýkorová nastřílela ještě o pět bodů méně. "Jsem z toho trošku rozpačitá. Musím přijít na to, co se tady dělo, a vzít si z toho nějaké ponaučení. Ale nehroutím se z toho, život jde dál. Závodů ještě bude...," uvedla Sýkorová.

Přestože dnes v Baku na supermoderní střelnici nefoukal takový vítr jako o den dříve, české střelkyně podle reprezentačního kouče Vladislava Šaňáka doplatily na nevyzpytatelné poryvy větru.

"Hodně dobře jsem nezačala, mohlo by to být i lepší, ale výhoda byla, že jsem rány viděla. Věděla jsem o chybách vkleče, měla to pod kontrolou. Vleže jsem měla úseky, kdy jsem měla třeba tři rány v grupetu a nevěděla, proč tam jsou," řekla Sýkorová. Následně tak nevěděla, jak co upravovat.

"No a vestoje jsem byla úplně ztracená. Byly tam dobře vystřelené rány, devítky, všechny naskládané v jednom místě, vyštelovala jsem to dioptrem - a byly zase úplně někde jinde," dodala.

Ani Táborský neprošel přes první kolo

Hned po úvodním zápase skončil turnaj i pro třetího boxera Daniela Táborského, který v kategorii nad 91 kg prohrál s Bělorusem Janem Sudzilovským.

"Mrzí mě to, nebyl to úplně stoprocentní výkon. Ve druhém a třetím kole jsem malinko tuhnul. Možná se na mě podepsala nervozita z prvního velkého turnaje. Nevyšlo to, ale bylo to o kousek," řekl dvaadvacetiletý Táborský, který u všech rozhodčích prohrál v součtu kol 28:29.

Evropské hry v Baku:

Box:

Nad 91 kg - osmifinále: Sudzilovskij (Běl.) - Táborský (ČR) 3:0.

Moderní gymnastika:

Víceboj: 1. Kudrjavcevová 76,100, 2. Mamunová (obě Rus.) 75,650, 3. Stanjutová (Běl.) 73,100.

Plážový volejbal:

Muži:

Skupina E: Faiga, Hilman (Izr.) - Kubala, Hadrava (ČR) 2:1 (19, -20, 10), Di Giantommaso, Thiercy (Fr.) - R. Kufa, Dumek (ČR) 2:1 (-17, 22, 8).

1. kolo play off: R. Kufa, Dumek - Kotsilianos, Zupanis (Řec.) 2:1 (22, -17, 14), Kubala, Hadrava - Marco, García (Šp.) 2:1 (-16, 15, 13).

Ženy:

Čtvrtfinále: Dumbauskaiteová, Povilaityteová (Lit.) - Řeháčková, Gálová (ČR) 2:0 (17, 14).

Skoky do vody:

Muži:

Prkno 3 m synchro: Molčanov, Nikolajev (Rus.) 324,69, 2. Heatley, Haslam (Brit.) 286,05, 3. Seidel, Herzog (Něm.) 284,22.

Ženy:

Prkno 1 m: 1. Polykovová (Rus.) 419,45, 2. Stawczynská (Něm.) 392,20, 3. Šelesťuková (Ukr.) 388,45.

Sportovní střelba:

Muži:

Dvojitý trap - finále: Fokejev (Rus.) - Bognár (Maď.) 29:26, o 3. místo: Barilla (It.) - Löw (Něm.) 29:28.

Ženy:

Sportovní malorážka 3x20 ran: 1. Zublasingová (It.) 464,7, 2. Brizeová (Fr.) 454,6, 3. Hofmannová (Rak.) 443,2, ...v kvalifikaci 13. Mazurová, 25. Sýkorová (obě ČR).

Stolní tenis:

Muži - dvouhra:

Finále: Ovtcharov (Něm.) - Samsonov (Běl.) 4:3 (-10, -7, 9, 3, -9, 7, 8), o 3. místo: Lej Kchou (Ukr.) - Drinkhall (Brit.) 4:2 (-5, 7, 7, 5, -5, 20)

Ženy - dvouhra:

Finále: Li Ťiao - Li Ťie (obě Niz.) 4:0 (11, 5, 10, 5), o 3. místo: Chou Mej Ling (Tur.) - Ódorová (SR) 4:1 (10, 10, 8, -11, 7).

Taekwondo:

Muži:

Nad 80 kg: 1. Isajev (Ázerb.), 2. Larin (Rus.), 3. Golec (Chorv.) a Ros (Šp.).

Ženy:

Nad 67 kg: 1. Epangueová (Fr.), 2. Mandičová (Srb.), 3. Ivanovová (Rus.) a Radošová (Chorv.).

 

Právě se děje

Další zprávy