Švýcarské finále nebude. Nadal smetl Fedexe i bolavou rukou

Puchýře na levé ruce Rafaela Nadala v cestě do finále nezastavily. Ani Roger Federer
Rafael Nadal se utkal s Rogerem Federerem v pátek po 33 a připsal si 23. vítězství. Federer tentokrát neměl šanci.
Tedy, vlastně měl, ale tiebreak první sady i vinou vlastních chyb nezvládl.
Ostatně k lítosti ženy Mirky i kouče Stefana Edberga vyrobil v zápase s Nadalem 50 nevynucených chyb. A to je na takového soupeře zkrátka příliš.
"Fedexovi" nepomohlo ani zranění Nadala, kterého trápil puchýř na levé ruce.
24. 1. 2014 12:15
Rafael Nadal postoupil do finále Australian Open, ve kterém se mu postaví přemožitel Tomáše Berdycha Stanislas Wawrinka.

Melbourne - O letošní první grandslamový titul si Stanislas Wawrinka zahraje proti Rafaelu Nadalovi, který naopak bude usilovat o svůj druhý triumf na Australian Open po titulu v roce 2009.

O soupeři švýcarského tenisty rozhodlo páteční druhé semifinále, ve kterém Španěl smetl jiného Švýcara Rogera Federera 7:6, 6:3, 6:3, a v neděli tak bude útočit na svůj čtrnáctý grandslamový titul, čímž by se vyrovnal Petemu Samprasovi a navíc by snížil Federerův náskok na tři tituly.

O pět let staršího Federera tak sedmadvacetiletý rodák z Mallorky porazil už ve 23. ze 33 vzájemných zápasů.

"Roger hrál agresivně, míče hodně rychle po doskoku, takže to nebylo vůbec jednoduché. Ale myslím, že jsem odehrál nejlepší zápas v turnaji, a proto jsem vyhrál," přiznal Nadal přímo na dvorci po zápase.

Nadal - Wawrinka 12:0

Světovou jedničku nezastavil ani puchýř na levé dlani, který si nechal během utkání několikrát ošetřovat.

"Je to jen puchýř, dá se s tím hrát. Namluvilo se toho o něm až moc. Není to problém, trošku vadí při podání, ale žiju normálně," zlehčoval po zápase muž, který dovolil soupeři jen dva brejkboly a jen jednou přišel o svůj servis.

S Wawrinkou, kterého vyzve v neděli od 9:30 SEČ, má světová jednička parádní bilanci výher 12:0, navíc proti němu neztratil ještě ani set. Švýcar ovšem hraje ve velké formě, když na turnaji vyřadil třeba obhájce titulu Novaka Djokoviče.

"Wawrinka hraje skvěle, ukázal to proti Djokovičovi i Berdychovi, bude to těžký zápas, ale budu se snažit ukázat svůj nejlepší tenis. A že bych mohl vyrovnat Samprase, nepředbíhejme," prohlásil Nadal.

Nadal držel Federera na returnu zkrátka

Úvod zápasu se nesl ve znamení rychlých gemů, až v sedmém gemu si vypracoval dva brejkboly Nadal, ale stejně jako v devátém gemu další brejkbol nevyužil.

Zápas tak dospěl do zkrácené hry, v níž se dostal Nadal do vedení 5:1, a i když Federer snížil na rozdíl jednoho bodu, Nadal už si výhru pohlídal.

Nerozhodilo jej ani ošetřování puchýře na dlani levé ruky v úvodu druhého setu, a i když ve čtvrté hře nevyužil další tři brejkboly, v té šesté už se mu to podařilo a využil toho k zisku druhé sady.

Ve třetím setu Nadal Federera opět brejkl ve třetí hře a zdálo se být o vítězi jasno. Federer si sice okamžitě vzal ztracené podání zpět, v sedmé hře však o něj opět přišel a neudržitelný Nadal dovedl za dvě a půl hodiny zápas čtyřmi vyhranými hrami v řadě do vítězného konce.

Muži:

Dvouhra - semifinále:

Nadal (1-Šp.) - Federer (6-Švýc.) 7:6 (7:4), 6:3, 6:3.

Ženy:

Čtyřhra - finále:

Erraniová, Vinciová (1-It.) - Makarovová, Vesninová (3-Rus.) 6:4, 3:6, 7:5.

Smíšená čtyřhra - semifinále:

Mirzaová, Tecau (6-Ind./Rum.) - Gajdošová, Ebden (Austr.) 2:6, 6:3, 10:2, Mladenovicová, Nestor (Fr./Kan.) - Čeng Ťie, Lipsky (Čína/USA) 6:3, 6:1.