Švýcarka Gutová ovládla v Beaver Creeku i super-G

30. 11. 2013 20:58
Švýcarská lyžařka ve čtvrtém závodu Světového poháru oslavila už třetí vítězství.
Lara Gutová.
Lara Gutová. | Foto: Reuters

Beaver Creek - Švýcarská lyžařka Lara Gutová vyhrála i superobří slalom v Beaver Creeku a ve čtvrtém závodu Světového poháru oslavila už třetí vítězství. V pátek ovládla dvaadvacetiletá závodnice v americkém středisku sjezd a v říjnu v Söldenu obří slalom. Ve slalomu v Levi nestartovala.

Dnešní super-G vyhrála Gutová suverénně s náskokem téměř jedné sekundy. "Doteď jsem v každé sezoně vyhrála jednou, teď už mám tři vítězství. V každém závodu se ale začíná bojovat od znova," řekla Gutová, která se v prosinci 2008 ve Svatém Mořici zapsala do historie alpského lyžování jako nejmladší vítězka superobřího slalomu SP. Tehdy jí bylo sedmnáct let.

Za majitelkou tří stříbrných medailí z MS dnes následovalo rakouské duo. Po diskvalifikaci exmistryně světa Elisabeth Görglová skončila nakonec druhá se ztrátou 92 setin sekundy Anna Fenningerová, třetí byla Nicole Hospová a čtvrtá Slovinka Ilka Štuhecová. Görglová doplatila na to, že měla příliš široké lyže před vázáním.

Suverénka minulé sezony, obhájkyně malého křišťálového glóbu i úřadující šampionka Slovinka Tina Mazeová stále hledá formu a musela se spokojit se 14. příčkou. Česká sjezdařka Klára Křížová ztratila na Gutovou 3,94 vteřiny a obsadila 38. místo z 66 startujících. Od bodované třicítky ji dělilo 71 setin.

Světový pohár ve sjezdovém lyžování v Beaver Creeku (USA):

Ženy - super-G:

1. Gutová (Švýc.) 1:18,42, 2. Fenningerová -0,92, 3. Hospová (obě Rak.) -1,11, 4. Štuhecová (Slovin.) -1,25, 5. N. Fanchiniová (It.) -1,28, 6. Gisinová (Švýc.) -1,51, 7. Goggiaová (It.) -1,54, 8. Höflová-Rieschová (Něm.) -1,65, 9. Suterová (Švýc.) -1,69, 10. Sejerstedová (Nor.) -1,77, ...38. Křížová (ČR) -3,94.

Průběžné pořadí super-G SP (po 1 ze 6 závodů): Gutová 100 b., 2. Fenningerová 80, 3. Hospová 60, 3. Štuhecová 50, 5. N. Fanchiniová 45, 6. Gisinová 40.

Průběžné pořadí SP (po 4 ze 34 závodů): 1. Gutová 300, 2. Fenningerová 175, 3. Höflová-Rieschová 148, 4. Shiffrinová (USA) 140, 5. Weiratherová (Licht.) 125, 6. Mazeová (Slovin.) 106, ...70. Dubovská (ČR) 3.