Švýcaři vyhráli závod družstev ve finále sjezdařského poháru

18. 3. 2016 13:24
Český tým vypadl v osmifinále s Američany a dělí se o 9. místo z jedenácti účastníků.
Wendy Holdenerová a Maria Pietilae-Holmnerová
Wendy Holdenerová a Maria Pietilae-Holmnerová | Foto: Reuters

Svatý Mořic - Závod družstev ve finále Světového poháru lyžařů ve Svatém Mořici vyhráli těsně domácí Švýcaři. Závěrečný souboj s Německem rozhodli pro sebe i přesto, že dva z kvarteta lyžařů do cíle nedojeli. Zbylí členové týmu Wendy Holdenerová a Reto Schmidiger nicméně měli lepší součet časů. Český tým vypadl v osmifinále s Američany a dělí se o 9. místo z jedenácti účastníků.

Až třetí skončilo favorizované Švédsko, které v semifinále těsně vypadlo právě se Švýcary. Při bodové shodě 2:2 rozhodl o postupujícím součet časů rychlejšího muže i ženy obou družstev a Švýcaři byli lepší o osm setin. Po triumfech Beata Feuze ve středečním sjezdu i čtvrtečním super-G oslavili v pohárovém finále další domácí úspěch.

Čeští lyžaři v oslabené sestavě vypadli s Američany 1:3 na body. Jako jediná se prosadila Martina Dubovská proti Laurenne Rossové. Sestavu s ní tvořili Gabriela Capová, Daniel Paulus a Filip Forejtek, který na poslední chvíli nahradil nemocného Ondřeje Berndta.

Česká jednička Šárka Strachová se soustředí ve Svatém Mořici na sobotní boj o celkové pódium mezi slalomářkami a Kryštof Krýzl usiluje o body FIS na závodech v Rusku. Tým USA spolu s Rossovou tvořili Resi Stieglerová, David Chodounsky a Tim Jitloff.