reklama
 
 

Světový rekordman v desetiboji Eaton ukončil kariéru. Už prý dosáhl všeho

4. 1. 2017 17:49
Velká atletická hvězda končí kariéru. Dvojnásobný olympijský vítěz desetibojař Ashton Eaton už prý dosáhl všeho, co mohl, a se závoděním končí. Navíc skončila i jeho kanadská manželka a také úspěšná vícebojařka Brianne Theisenová-Eatonová.

Portland (USA) - Světový rekordman v desetiboji a dvojnásobný olympijský vítěz Ashton Eaton z Spojených států amerických ukončil kariéru. Osmadvacetiletý atlet prý už dosáhl všeho a ztratil tak motivaci. Do sportovního důchodu ho doprovodila jeho kanadská manželka a také úspěšná vícebojařka Brianne Theisenová-Eatonová.

"Celý svůj život jsem zasvětil desetiboji, kterému jsem dal všechno. Dosáhl jsem úplně všeho, čeho jsem mohl. Byla to nejlepší část mého života. Končím," napsal Eaton na svém twitterovém účtu.

Eaton vymazal v roce 2012 ze světových desetibojařských tabulek Romana Šebrleho, který jako první překonal hranici 9000 bodů. Eatonův nejlepší výkon z MS v Pekingu 2015 má hodnotu 9045 bodů. K tomu drží i halový sedmibojařský světový rekord, je dvojnásobný mistrem světa i světovým šampionem v hale.

Olympijský vítěz z Atén Šebrle byl jedním z těch, kterým Eaton na svém webu při ukončení kariéry poděkoval. "Děkuji, že jsi překonal tu hranici. Díky tobě nyní útočíme na vyšší mety. Vždycky budeš tím, kdo nás jako první inspiroval," napsal Eaton na internetové stránce weareeaton.com, kde také popsal, jak ve třinácti letech Šeberleho zásluhou slyšel poprvé o desetiboji.

"V zásadě už není víc, čeho bych v tomto sportu mohl dosáhnout," uvedl. "Snažil jsem se, abych objevil a posunul hranici svých limitů. Jestli se to skutečně povedlo? Nejsem si jist a ani nikdo jiný si jist být nemůže," napsal vícebojař.

Jeho osmadvacetiletá manželka Theisenová-Eatonová se loučí jako dvojnásobná úřadující vicemistryně světa v sedmiboji. Loni stejně jako její životní partner vyhrála světový šampionát v hale, na olympijských hrách v Riu pak získala bronz.

autor: ČTK | 4. 1. 2017 17:49

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama