Teď už musí. České florbalistky čeká na MS Norsko, poučí se z porážky od Finek?

Zlata Vostrá
4. 12. 2017 10:01
Sobotní druhé zápasy ve skupině na mistrovství světa ve florbalu žen ukázaly, že české florbalistky mají ke světové špičce stále daleko. Švédky svým dvěma protivnicím nastřílely již čtyřicet branek. Finky si zase pohrály s Češkami, světovými čtyřkami. Dnes čeká český tým poslední zápas základní skupiny proti Norsku.
Fotografie z dubnové Euro Floorball Tour v Olomouci v zápase proti Švédsku
Fotografie z dubnové Euro Floorball Tour v Olomouci v zápase proti Švédsku | Foto: Zlata Vostrá

Bratislava - České florbalistky čeká na mistrovství světa po porážce s Finskem (1:5) klíčový duel s Norskem, v němž budou usilovat o postup do čtvrtfinále. "Norsko by pro nás neměla být překážka, pokud budeme hrát jako v sobotu. Musíme si dát pozor na jejich nejlepší hráčky, které nastupují v nejvyšší švédské soutěži a výrazně zlepšit produktivitu," varuje kapitánka národního týmu Martina Čapková.

Hlavní podmínkou úspěchu je nastartování střeleckého brankostroje. V úvodním duelu proti Lotyšsku se sice povedlo vstřelit osm branek, ale posledních deset minut se skóre neměnilo. Sobotní duel proti Finsku pak odhalil výraznou slabinu českého týmu, stačilo aby soupeřky vymazaly dvě české hráčky na hřišti a rázem se národní tým se lvíčkem na hrudi zmohl pouze na jedinou branku.

"Finský styl jako takový pro nás nebyl žádným překvapením, nicméně bylo strašně těžké hrát naši hru. Finky se hodně soustředily na naši první lajnu a hlavně na Elišku Krupnovou a Denisu Ratajovou. Dostat na ně dnes v rozehrávce balonek bylo ohromně těžké," popisuje kapitánka české reprezentace Martina Čapková. A právě obě zmiňované hráčky se podílely na jediném českém gólu, když si Ratajová povodila finské hráčky a ke skórování vybídla Krupnovou.

Fotografie z dubnové Euro Floorball Tour v Olomouci v zápase proti Švédsku. Martina Čapková
Fotografie z dubnové Euro Floorball Tour v Olomouci v zápase proti Švédsku. Martina Čapková | Foto: Zlata Vostrá

"V týmu máme velice jasně nastavené role a to, co se od jednotlivých pětek čeká. Mimo hřiště je dobrá atmosféra a rozhodně zde není nějaká absence týmového ducha, která by se pak projevovala na hřišti. Žádnou bramboru rozhodně nechceme. Naším cílem bylo finále, což jsme si teď značně zkomplikovaly, ale i tak jsme odhodlány projít úspěšně přes čtvrtfinále a následně zahrát dobrý zápas proti Švédkám," nastiňuje další plány Čapková. Úspěch ve čtvrtfinále je přesto podmíněn ještě dnešní výhrou.

Před klíčovým duelem skupiny měly Češky den volna, který se rozhodly využít také k procházce adventní Bratislavou "Měly jsme dopoledne volno a šly jsme se do města podívat na vánoční trhy, ale týmový program nebyl daný," prozradila Čapková.

Kratičké půldenní volno nahradil v odpoledních hodinách trénink. "Potrénovaly jsme přesilovky a další speciální herní situace," říká Čapková. Co předvedou české reprezentantky budete moci vidět od 17:30, kdy souboj o druhé místo ve skupině s Norskem začíná.

 

Právě se děje

Další zprávy