Suverénní Hejnová nebo osmimetrový Juška. To byl první den halového mistrovstí

Ve zbrusu nové hale v Ostravě včera začalo dvoudenní mistrovství republiky v atletice. Podívejte se na nejlepší fotografie z prvního dne.
Ve zbrusu nové hale v Ostravě včera začalo dvoudenní mistrovství republiky v atletice. Pro závodníky je poslední možností splnit limit na halové mistrovství světa v Portlandu a zároveň první šancí zajistit si start na mistrovství Evropy pod širým nebem v Amsterodamu a také na olympijských hrách v Riu de Janeiro.
Hned první den přinesl limit pro start na halovém mistrovství světa v Protlandu v podání překážkářky Kateřiny Cachové (8,14) a čtyři splněná kritéria pro účast na olympijských hrách v Riu de Janeiro a mistrovství Evropy v Amsterdamu.
O ta se postarali dálkař Radek Juška (801), tyčkařky Jiřina Ptáčníková (440) a Romana Maláčová (450) a výškař Jaroslav Bába (226).
Do čela průběžných českých tabulek na šedesátku se dostal také vítěz mužského finále a tím byl Jan Veleba, když proběhl rovinku za 6,70 a o tři setiny porazil svého největšího rivala Zdeňka Stromšíka z Uherského Hradiště (6.73). Třetí byl Marcel Kadlec ze Slavie.
Sport ČTK Sport, Dalibor Sosna, ČTK
28. 2. 2016 10:22
Podívejte se na fotogalerii z prvního dne halového mistrovství republiky v atletice.